Hlavní navigace

Streamujte hry – odkudkoliv a z čehokoliv! - 9.díl

1. 12. 2017

Sdílet

 Autor: © mikiekwoods - Fotolia.com
Hrajte na tabletu, telefonu nebo klidně u kamaráda na Macu.

 

Předcházející díl

 

Konečně jste se rozhodli, že si vybudujete pořádné hráčské doupě a touto bohulibou činností jste strávili pěkných pár dní nebo dokonce měsíců. Výkonný herní počítač splněno. Perfektní stůl už je na místě. Dokonalá hráčská židle – nepostradatelná. Lednice plná pití – už pomalu přetéká. Není snad lepší prostředí pro hraní her, co myslíte? I když ono takové hraní z pohodlí pohovky nebo v posteli či dokonce v zaměstnání má také své kouzlo. Nešlo by to nějak zařídit? 

Streaming založený na cloudu: LiquidSky a GeForceNow 

Z výše uvedeného jsme kolektivně pochopili, že streaming počítačových her v rámci bytu či domu, nebo v jeho sousedství není nic až tak obtížného. Život hráčům počítačových her se chystají ještě více zjednodušit dvě nové na cloudu založené služby. Jedná se o služby LiquidSky a GeForceNow od firmy Nvidia, které jsou určeny pro počítače a počítače Mac. Obě služby jsou zatím ve stádiu testování. Hráčům počítačových her mají zajistit možnost streamingu nejnovějších počítačových her z výkonných vzdálených počítačů do vašich zařízení.  

Uživatelé těchto služeb získají možnost hrát ty nejnovější počítačové hry v té nejvyšší kvalitě, a to aniž by si museli kupovat (a pravidelně upgradovat) ne právě levný herní hardware. Základní varianta služby LiquidSky, která je financována reklamou, je zdarma, placený přístup začíná na částce cca 100 Kč za měsíc.  

Schéma ukazující, jak LiquidSky provádí streaming počítačových her z cloudu do vašeho zařízení

Firma Nvidia mezitím oznámila, že nabídne možnost placeného přístupu 20 hodin hraní za cca 500 Kč, což je investice, která se vyplatí opravdu náruživým hráčům. Obě služby vyžadují, abyste na party donesli svoje vlastní hry, a když započítáte platbu za vysokorychlostní internetové připojení (budete potřebovat minimálně připojení o rychlosti 20 Mbps), pak se vám ani grafická karta GeForce GTX 1080 Ti nebude zdát až tak drahá.  

Původně se počítalo s tím, že by testovací fáze začala v březnu, nicméně GeForceNow pro počítače PC a pro počítače Mac zatím přístupná není. Výkonný ředitel firmy Nvidia Jen-HsunHuang se nedávno nechal slyšet, že realizace služby ve větším měřítku by mohla trvat až deset let, takže skutečně použitelné streamování her založené na cloudu ještě nějaký čas zůstane u ledu.

Ještě, že máme ten náš výkonný počítač ve svém hráčském doupěti a ještě, že existují takové služby, jako je Steam In-HomeGaming, NvidiaGameStream a Moonlight. Díky nim můžete hrát kdykoliv a kdekoliv.