Hlavní navigace

Streamujte hry – odkudkoliv a z čehokoliv! - 8.díl

30. 11. 2017

Sdílet

 Autor: © Suriko - Fotolia.com
Hrajte na tabletu, telefonu nebo klidně u kamaráda na Macu.

 

Předcházející díl

 

Konečně jste se rozhodli, že si vybudujete pořádné hráčské doupě a touto bohulibou činností jste strávili pěkných pár dní nebo dokonce měsíců. Výkonný herní počítač splněno. Perfektní stůl už je na místě. Dokonalá hráčská židle – nepostradatelná. Lednice plná pití – už pomalu přetéká. Není snad lepší prostředí pro hraní her, co myslíte? I když ono takové hraní z pohodlí pohovky nebo v posteli či dokonce v zaměstnání má také své kouzlo. Nešlo by to nějak zařídit? 

Moonlight a mobilní zařízení 

V závislosti na vybrané hře je docela možné, že budete muset poněkud experimentovat s nastavením zařízení, abyste dosáhli co možná nejlepšího výsledku. Na druhou stranu edice programu Moonlight pro mobilní zařízení mají integrovánu podporu nejznámějších zařízení Bluetooth a zajišťují možnost ovládání pomocí dotyku. Je ale zřejmé, že hry, které vyžadují ovládání pomocí klávesnice a myši pro váš smartphone nebudou právě nejvhodnější.  

Streaming hry Division do vašeho mobilního telefonu asi nebude tím nejlepším způsobem, jak si hru patřičně vychutnat, ale jde to!

Na rozdíl od řešení Steam In-HomeStreaming nabízí Moonlight i vzdálený streaming, tj. Streaming mimo váš domov. Konfigurace takového řešení je sice poněkud komplikovanější, nicméně jakmile ji jednou uděláte, bude fungovat bez problémů. V rámci konfigurace musíte přesměrovat řadu portů přes váš směrovač, abyste zajistili, že síťový provoz bude putovat k vašemu hernímu počítači a od něj tak, jak má. Doporučuje se rovněž nastavit vašemu počítači statickou IP adresu a internetový účet.  

Chcete si zahrát Overwatchv práci, když je váš šéf právě na nějakém zasedání mimo firmu? Žádný problém. 

 

Pokračování