Hlavní navigace

Streamujte hry – odkudkoliv a z čehokoliv! - 7.díl

29. 11. 2017

Sdílet

 Autor: nvidia
Hrajte na tabletu, telefonu nebo klidně u kamaráda na Macu.

Předcházející díl

 

Konečně jste se rozhodli, že si vybudujete pořádné hráčské doupě a touto bohulibou činností jste strávili pěkných pár dní nebo dokonce měsíců. Výkonný herní počítač splněno. Perfektní stůl už je na místě. Dokonalá hráčská židle – nepostradatelná. Lednice plná pití – už pomalu přetéká. Není snad lepší prostředí pro hraní her, co myslíte? I když ono takové hraní z pohodlí pohovky nebo v posteli či dokonce v zaměstnání má také své kouzlo. Nešlo by to nějak zařídit? 

Moonlight 

Po nainstalování programu Moonlight začne tato aplikace prohledávat místní síť a hledat počítač, na kterém běží NvidiaGameStream. Pokud žádný takový počítač nenalezne, ještě není nic ztraceno, protože můžete svůj herní počítač přidat ručně prostřednictvím jeho IP adresy.  

Herní počítač by měl být v síti nalezen automaticky

Po klepnutí na dlaždici na svém počítači záhy zjistíte, že se vám zobrazil kód PIN. Tento kód PIN zadejte do svého herního počítače, abyste mohli oba počítače spárovat. Poté již uvidíte knihovnu počítačových her, kde se nachází přehled kompatibilních titulů, z nichž si budete moci následně vybírat.  

Jednoduché, ale velmi atraktivní rozhraní aplikace Moonlight s knihovnou her plnou kompatibilních herních titulů

Vidíte, že streamování je skutečně velmi jednoduché. Připojíte zařízení, vyberete hru a jdete na to! 

Vzdálený streamingSonicGenerations v prohlížeči Chrome na počítači Mac, za pomoci aplikace Moonlight

Aplikace Moonlight pracuje stejně dobře i na smartphonu s operačním systémem Android, na smartphonu iPhone či na jiném mobilním zařízení. Po spárování se na zařízení zobrazí knihovna her a záhy zjistíte, že pokud máte slušné připojení k síti, je streaming hry jednoduše dokonalý. Pokud není připojení k místní síti právě špičkové a když pak dochází k trhání obrazu, pak jen pro připomenutí – je možné upravit kvalitu zobrazení, konkrétně rozlišení a framerate

 

Pokračování