Hlavní navigace

Streamujte hry – odkudkoliv a z čehokoliv! - 2.díl

24. 11. 2017

Sdílet

 Autor: © TheSupe87 - Fotolia.com
Hrajte na tabletu, telefonu nebo klidně u kamaráda na Macu.

Předcházející díl

 

Konečně jste se rozhodli, že si vybudujete pořádné hráčské doupě a touto bohulibou činností jste strávili pěkných pár dní nebo dokonce měsíců. Výkonný herní počítač splněno. Perfektní stůl už je na místě. Dokonalá hráčská židle – nepostradatelná. Lednice plná pití – už pomalu přetéká. Není snad lepší prostředí pro hraní her, co myslíte? I když ono takové hraní z pohodlí pohovky nebo v posteli či dokonce v zaměstnání má také své kouzlo. Nešlo by to nějak zařídit? 

Požadavky na síť –  PowerLine a WiFi 

My sami doma tyto adaptéry používáme velmi intenzivně a dosahujeme na nich přenosové rychlosti 750 Mbps, což není příliš daleko od Gigabit Ethernetu a v každém případě je to více, než potřebujeme na streaming her.  

Úroveň vašeho zážitku z hraní her do značné míry závisí na přenosové rychlosti ve vaší domácí síti

Poctivou práci odvedou samozřejmě i Powerline adaptéry nebo bezdrátové připojení WiFi, nicméně problém je v tom, že konkrétní výkon bude u každého bytu či domu jiný. Pokud se budete zajímat o bezdrátové připojení, pak v každém případě vsaďte na rychlejší pásmo 5 GHz (které ale má menší dosah) a nikoliv na pásmo 2,4 GHz, které má sice dosah větší, ale zato zase má nižší přenosovou rychlost. Pokud počítač, na které budete hry spouštět, je klasickým domácím počítačem a pokud jeho bezdrátový adaptér nepracuje ideálně. Pak zvažte upgrade na novější model vyšší třídy, jako je kupříkladu ASUS PCE-AC88 4×4 AC3100 (v ceně okolo 2 200 Kč). Ten pak můžete vložit na základní desku do volného slotu PCIe. Nepatrně pomalejší, ale dostupnější alternativou pak může být třeba i adaptér D-Link DWA-192 3×3 AC 1900 (v ceně okolo 1 500 Kč), který se připojuje přes rozhraní USB.  

Pokud to se vzdáleným hraním počítačových her myslíte vážně, nezapomeňte ani na mobilní internetové připojení přes 4G LTE, které u vzdáleného streamování her dokáže odvést skutečně nevídanou práci. Jen se nezapomeňte ujistit, že máte v tomto případě dostatečně daty nabitý tarif, protože streaming her je skutečně na data velmi náročný.  

Předpokládejme, že máte svoji domácí počítačovou síť v dokonalé kondici a připravenu na akci. Pak je ta správná chvíle, abychom se podívali na samotné služby, které streaming her nabízejí. 

 

 Pokračování

 

 

 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).