Hlavní navigace

Recenze: Steganos Privacy Suite 11

29. 5. 2009

Sdílet

Program Privacy Suite německé firmy Steganos si klade za cíl chránit vaše data před nepovolaným okem, a to jak online, tak offline.

Steganos Privacy Suite 11U nové verze opustila společnost Steganos od dřívějšího označování letopočtem a začala používat číslo verze. Stejně jako u předchozí vývojové verze, i letos se jedná o ucelený balík stále většího počtu aplikací. Počáteční pracovní okno se oproti minulým verzím nijak výrazně nezměnilo, příjemnou skutečností je však o 10 dolarů nižší cena.


Aplikace jako Šifrování, Stenography, Steganos AntiTheft, Shredder a Steganos Safe jsou prakticky stejné. Novinku představuje aplikace Portable Safe. Safe se v nové verzi automaticky uzavře ve chvíli, kdy naskočí šetřič obrazovky. Šifrování opět nabídne 256 bitový algoritmus AES.

 

Steganos

 

Aplikací, kterou pravděpodobně využijeme nejvíce, je Internet Trace Destructor, určený k likvidaci stop po surfování po internetu. Jako každým rokem se počet mazaných stop opět o něco zvýšil a pro větší přehlednost jsou místo jednoho dlouhého seznamu jednotlivé oblasti počítače rozděleny na nabídkové liště do několika kategorií. Na rozdíl od minulých verzí zmizela podpora programů typu P2P.

Posílena byla práce s hesly, Password Generator nám pomůže vybrat heslo podle potřebné síly, software nám k tomu zkontroluje již použitá hesla a varuje v případě, kdy jsou příliš jednoduchá. Několikajazyčný slovník nám navíc poradí ve chvíli, kdy se vybrané heslo náhodou podobá nějakému běžnému výrazu s jiném jazyce. A pro ty, kteří si nejsou schopni zapamatovat složitější heslo, Privacy Suite nabízí aplikaci PicPass, která vytvoří heslo ze série obrázků.

Mezi novinky dále patří možnost zabezpečit heslem přístup ke všem aplikcím Outlooku, šifrování emailu, možnost ukrytí obrázků, využití pořadí vybraných obrázků coby hesla a aplikace Mobile Pass Manager, díky níž můžeme klíč k Safu nosit na přenosných médiích včetně mobilních telefonů vybavených technologií Bluetooth. Další změnou je také možnost ukládat do Safu email, kontakty nebo kalendář.

 

Steganos

 

Verdikt:

skoleni

Můžeme konstatovat, že zakoupením softwaru Steganos Privacy Suite 11 chybu neuděláte. Sice řadu aplikací můžete z internetu stáhnou zdarma, nicméně zde je získáte všechny pohromadě v jednom koherentním balíku, který se navíc může chlubit velice jednoduchým ovládáním, jednotlivé aplikace navíc, pravděpodobně díky tomu, že se jedná o lety ověřené programy, fungují spolehlivě.

Výrobce:
www.steganos.com
Cena: 69.95 dolarů (1400 Kč)

Klady:  Kvalitní program dále vylepšen

Zápory:  I když existuje jedno spouštěcí okno, jednotlivé aplikace nám zaplevelí plochu PC

Hodnocení: 85%