Hlavní navigace

S.T.A.L.K.E.R. tak trochu jinak – v původní verzi!

4. 3. 2009

Sdílet

Pamatujete ještě na S.T.A.L.K.E.R.a a jeho porodní bolesti, které vyléčil až zásah THQ? Za odkazem získáte možnost zahrát si hru ve stádiu, kdy do ní velcí producenti ještě nemluviliS.T.A.L.K.E.R. verzi z roku 2004 stahujte zde

 

S.T.A.L.K.E.R. byl jednou z her, u které se už pomalu ani nedoufalo, že někdy vyjdou. Jeho sáhodlouhá vývojová doba, která snese srovnání i s Duke Nukem Forever trvala několik let a skončila v roce 2007, kdy hra z nenadání přišla na pulty obchodů a kupodivu byla dobrá.


Přesto se však našla obrovská skupina lidí, kterým se hra ve stavu v jakém vyšla ani trochu nelíbila. Ona výše zmíněná výpomoc od THQ totiž, mimo jiné, měla podobu velkých škrtů. Zmizelo několik oblastí, byla zcela odstraněna podpora vozidel atd. Jednoduše řečeno S.T.A.L.K.E.R. nebyl takový, jaký měl být.


Pokud do této skupiny lidí patříte, zcela jistě vás potěší fakt, že GSC vydalo svou vývojovou verzi hry z roku 2004, která je hratelná. Pokud si toto černobylské povyražení vážící zhruba 1,3 GB stáhnete, dostanete se do světa, který je sice plný bugů a nedodělků, ale naleznete v něm S.T.A.L.K.E.R.a takového, jakým měl původně být.


Ze strany vývojářů jde o naprosto výjimečný skutek, který se jen tak nevidí a rozhodně by nás potěšil i u jiných her. My bychom si třeba velice rádi zahráli Half-Life 2 předtím, než byl změněn, kvůli oné krádeži dat, a nebo některou z původních verzí Duke Nukem Forever. Jen těžko se nám toto přání vyplní, nicméně doufat můžeme...


Videa z této verze: 

 

skoleni

Zdroj: Shacknews.com, Youtube.com


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).