Hlavní navigace

Stáhněte si z Facebooku data z vašeho profilu! - 2.díl

8. 6. 2018

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Jestlipak víte, co všechno se vlastně Facebook dozví z vašeho profilu?

Předcházející díl

 

Ve světle všech zpráv, které se v souvislosti se sociální sítí Facebook v současnosti objevují, vám možná (a ne neprávem) hlodá tam někde uvnitř červík pochybnosti a ptá se, co všechno se vlastně může Facebook dozvědět z mého profilu? Ano, bezpochyby si můžete důkladně svůj profil prostudovat takříkajíc online, ale určitě nejste tak naivní, abyste si mysleli, že to je všechno, co o vás Facebook ví. Jedním ze způsobů, jak zjistit, co všechno o vás Facebook ví, je stažení těchto dat přímo z této sociální sítě.

Interpretace dat stažených z Facebooku

Facebooku poskytuje data o vás v podobě miniaturní webové stránky. Stažením získáte archiv ve formátu ZIP, který je třeba nejprve rozbalit do libovolné složky. V této složce najdete všechny potřebné soubory pro zobrazení webové stránky. Nás nejvíce zajímá soubor index.htm. Poklepáním tento soubor otevřete – soubor se vám otevře ve vašem výchozím internetovém prohlížeči.

Přehled informací o uživateli uchovávaných Facebookem

MIF21

Po otevření souboru index.html uvidíte na internetové stránce různé sekce, které si následně můžete procházet. Tak například v sekci Profilové informace najdete po klepnutí na příslušný odkaz souhrn všech osobních informací uložených na Facebooku. Klepnutím na libovolný odkaz pod vaším profilovým obrázkem snadno zjistíte, co dalšího o vás Facebook uchovává. Z dalších sekcí doporučujeme věnovat pozornost těm níže uvedeným. Ty raději zkontrolujte hned a bez zbytečného odkladu:

  • Sekce Zprávy obsahuje historii všech zpráv programu Messenger, které jste kdy dostali. Najdete zde dokonce i zprávy, na které jste neodpověděli.
  • Sekce Informace o zabezpečení a přihlašování vám zobrazí, kdy jste byli na Facebooku.
  • Sekce Reklamy zobrazuje, na jaké reklamy jste na Facebooku klepli a kteří zadavatelé reklamy mají na vás kontaktní informace.
  • Sekce Aplikace a weby zobrazuje seznam aplikací a služeb, které ve spojení s Facebookem používáte.

Pokud zde naleznete informace, které chcete změnit nebo které tam mít nechcete, pak vězte, že žádnou z těchto informací prostřednictvím archivu nezměníte. Jediná možnost, jak takové údaje změnit, je použít váš účet na Facebooku.