Hlavní navigace

Stáhněte si z Facebooku data z vašeho profilu! - 1.díl

7. 6. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Jestlipak víte, co všechno se vlastně Facebook dozví z vašeho profilu?

Úvod

Ve světle všech zpráv, které se v souvislosti se sociální sítí Facebook v současnosti objevují, vám možná (a ne neprávem) hlodá tam někde uvnitř červík pochybnosti a ptá se, co všechno se vlastně může Facebook dozvědět z mého profilu? Ano, bezpochyby si můžete důkladně svůj profil prostudovat takříkajíc online, ale určitě nejste tak naivní, abyste si mysleli, že to je všechno, co o vás Facebook ví. Jedním ze způsobů, jak zjistit, co všechno o vás Facebook ví, je stažení těchto dat přímo z této sociální sítě.

Možnost stažení dat ze sociální sítě Facebook sice není žádnou novinkou, nicméně spousta uživatelů o této možnosti vůbec nic neví. A přitom se jedná o operaci, která vám zabere řádově několik minut – přesní doba závisí na tom, jak velké jsou soubory s vašimi daty. Určitě si proto přečtěte následující řádky – v nich se dozvíte, jak data o vás z Facebooku získat.

Stažení dat o vás z Facebooku

1. Přesuňte se na web Facebooku a zde klepněte v pravém horním rohu stránky na ikonku šipky směřující dolů. Tuto ikonku najdete hned vedle ikonky pro rychlou pomoc (?). Za okamžik se objeví nabídka možností, ze které vyberte položku Nastavení.

Nastavení Facebooku

2. Přesuňte se do sekce Obecná nastavení účtu (měli byste se tam ale být přesunuti automaticky). Zde nad seznamem, který obsahuje vaše jméno, uživatelské jméno apod. vyhledejte odkaz s textem Vaše informace na Facebooku a na tento odkaz klepněte.

Obecné nastavení Facebooku

3. Následující stránka bude mít nadpis Vaše informace na Facebooku. Na ní mimo jiné najdete odkaz Stažení vašich informací, na který klepněte. Na následující stránce pak stiskněte tlačítko Vytvořit soubor. Současně se vám zobrazí upozornění, které vám sdělí, že o vytvoření souboru budete informováni.

Stejně tak vás Facebook bude informovat e-mailem na e-mailovou adresu uvedenou ve vašem profilu o tom, že byla podána žádost o vytvoření archivu a další e-mail pak dostanete v okamžiku, kdy budete mít archiv s daty připraven ke stažení.

Stažení informací z Facebooku

4. Zkontrolujte svůj e-mail, zda vám nepřišlo upozornění na možnost stažení archivu s daty. V tomto e-mailu totiž najdete odkaz, na který následně musíte klepnout. Tímto způsobem se zajišťuje legitimita požadavku na získání těchto dat.

5. Po klepnutí na odkaz ve výše zmiňovaném e-mailu vás internetový prohlížeč vrátí zpět na stránku Facebooku pro stažení vašich dat, kde ale nyní naleznete tlačítko pro stažení archivu. Klepnutím na toto tlačítko následně zahájíte proces stahování archivu.

Informace z Facebooku jsou připraveny

6. Následně se zobrazí okno se žádostí o zadání hesla pro přihlášení k Facebooku. Zadejte proto toto heslo a pokračujte klepnutím na tlačítko Odeslat.

7. Nyní začne samotné stahování. Velikost stahovaného souboru je velmi různá a logicky závisí na tom, kolik údajů o vás je na Facebooku uloženo. Čím jste aktivnější, tím více dat se bude stahovat.

MIF21

 

Pokračování