Hlavní navigace

Stáhněte si nový Windows Server k vyzkoušení

27. 4. 2007

Sdílet

Společnost Microsoft aktuálně nabídla první veřejně dostupnou testovací verzi (Beta 3) nové generace svého serverového operačního systému Windows Server vyvíjeného pod kódovým označením Longhorn.

skoleni

Testovací verze (Beta 3) umožní zákazníkům vyzkoušet ve vlastním prostředí vylepšenou správu, zabezpečení a flexibilitu tohoto nového serverového operačního systému. Windows Server Longhorn Beta 3 je od dnešního dne možné stáhnout na adrese http://www.microsoft.com/getbeta3. Uvolnění finální verze Windows Server Longhorn do výroby očekává Microsoft v souladu s dřívějšími plány v druhé polovině roku 2007.


„Až naši zákazníci Longhorn vyzkouší, zjistí, že se skutečně jedná o velmi inovativní produkt přinášející řadu nových možností, funkcionalit a především nástrojů pro snižování provozních nákladů,”říká Dalibor Lukeš, manažer serverové divize, Microsoft Česká republika. „Již nyní běží v Microsoftu i u našich zákazníků stovky serverů s operačním systémem Windows Server Longhorn v ostrém provozu a zkušenosti jsou více než pozitivní.“

IT profesionálové čelí stále silnějšímu tlaku konkurence, nutnosti rychlého vývoje nových technologií, snižování rozpočtů a rostoucích potřeb podniků. Windows Server Longhorn je dle informací výrobce od základu postaven tak, aby pomohl snížit tento tlak zautomatizováním běžných denních úkonů, zvýšením bezpečnosti a nabídkou většího výkonu s menšími nároky na správu. Podle interní studie Microsoftu je přibližně 70 % IT rozpočtu firem určeno na zajištění každodenního provozu. To ukazuje na vysoké nároky na uživatelskou podporu, sledování stavu infrastruktury a správu systémů a jejich aktualizací. Nové funkce Windows Serveru Longhorn by dle sdělení Microsoftu měly snižit nároky na správu IT infrastruktury a uživatelskou podporu. Windows Server Longhorn by měl dále nabídnout vyšší úroveň zabezpečení díky vylepšenému sledování stavu systému a podporou nových funkcí, po instalaci Windows Serveru Longhorn Beta 3 se rovněž automaticky zaktivuje Windows Firewall.

Důležitým faktorem úspěšného podnikání je také spolehlivý přístup k obchodním datům. Funkce jako klastrování, dynamické dělení disků a funkce automatického ladění síťových připojení ve Windows Serveru Longhorn automaticky spravují dostupné systémové zdroje, včetně paměti a síťového provozu.

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).