Hlavní navigace

Sony ukázala zrcadlovky s výměnnými objektivy

27. 3. 2007

Sdílet

Na mezinárodním veletrhu PMA2007 společnost Sony vystavila dva prototypy těl digitálních zrcadlovek s výměnnými objektivy, které jsou právě ve vývoji. Jeden z představených fotoaparátů bude uveden ještě v tomto kalendářním roce.

UI21


Jedním z prototypů vystavovaných na veletrhu PMA2007 bylo tělo fotoaparátu pozicované do vyššího segmentu trhu než současné ‘á100’, které má oslovit nejpokročilejší amatéry. Nový fotoaparát poskytne vyšší kvalitu obrazu díky novému obrazovému snímači a obvodu zpracování obrazu BIONZ, přičemž tyto prvky jsou právě vyvíjeny. Nový fotoaparát bude také vybaven stabilizátorem ‘Super SteadyShot’. Tento optický stabilizátor je již dnes použit v těle ‘á100’ a funguje se všemi systémovými objektivy ‘á’.Druhý prototyp těla fotoaparátu bude vlajkovou lodí řady ‘á’. Nabídne funkce, které vyhoví i vysokým nárokům profesionálů, a i toto nejšpičkovější tělo bude vybaveno novým obrazovým snímačem, obvodem zpracování obrazu BIONZ a stabilizátorem ‘Super SteadyShot’.
Jeden z těchto dvou nových fotoaparátů bude uveden ještě v tomto kalendářním roce.

Navíc bylo vystavováno 8 prototypů výměnných objektivů, které jsou právě ve vývoji, včetně standardního zoom objektivu s velkou světelností; zoom teleobjektivu; širokoúhlého zoom objektivu s velkou světelností; zoom super teleobjektivu; pevného super teleobjektivu; pevného teleobjektivu; pevného širokoúhlého objektivu a pevného širokoúhlého objektivu s velkou světelností.

V nejbližších 12 měsících společnost Sony plánuje uvedení nejméně pěti objektivů vhodných pro nejnáročnější amatérské a profesionální použití, včetně objektivů 24-70 mm F2.8; 70-300 mm F4.5-5.6; DT 18-250 mm F3.5-6.3.

Foto: Sony

- - David Zajíc