Hlavní navigace

Sony představuje na IFA nové Blu-ray Disc přehrávače

4. 9. 2007

Sdílet

Společnost Sony uvádí v rámci světové výstavy IFA novinky ze sekce HD. Mimo jiné jsou to i dva Blu-ray přehrávače BDP-S300 a BDP-S500. První nabízí nižší cenu, druhý zaujme naopak high-end výbavou.

Přehrávač BDP-S300 by měl být (podle informací od Sony) dostupný přibližně za 15 tis. Kč. Bude vybavený novými AV technologiemi. Výrobce si slubuje, že díky přiměřené ceně bude nyní HD formát dostupný i širokým masám.

Oproti BDP-S300 je model BDP-S500 high-endovou záležitostí. Je určen především pro náročné zákazníky. Zařízení by mělo nabídnout nejen kvalitu při přehrávání, ale i luxusní služby – pro ilustraci můžeme uvést motoricky odsouvaný panel, jenž se automaticky otvírá při vkládání nebo vyjímání disku.

BDP-S300 bude v prodeji od poloviny září a BDP-S500 od konce října.Bonusové filmy při zakoupení přehrávače

Nabídka filmů na Blu-ray discích od Sony Pictures Home Entertainment roste. Aktuálně dělá Sony pro podporu svého formátu i speciální akci - každý, kdo se rozhodne zakoupit Blu-ray Disc přehrávač BDP-S300, získá zajímavý bonus (po zaregistrování výrobku a vyplnění online průzkumu mezi zákazníky) - trilogii filmů Spider-Man ve vysokém rozlišení na Blu-ray. Divize Sony Pictures Home Entertainment do dnes vydala cca 40 disků Blu-ray Disc (BD) a dalších 30 filmů by se mělo objevit do vánoc.

Obraz a zvuk
Oba modely podporují výstup v plném rozlišení 1080p Full HD s pomocí rozhraní HDMI. Zařízení podporuje na výstupu 7.1kanálový zvuk (Linear PCM a Dolby Digital Plus). Model BDP-S500 podporuje navíc i Dolby TrueHD dekódování a Bit Stream výstup signálů DTS-HD, Dolby TrueHD přes HDMI ver 1.3.

24p True Cinema
Pokud budete mít doma kompatibilní televizi, která podporuje 24 fps a film, který je rovněž v tomto standardu, pak se můžete dívat na tyto filmy s pomocí Blu-Ray přehrávačů i v tomto režimu. Oba přehrávače totiž podporují na výstupu formát 24p.

Další formáty
Oba modely zvládnou přehrávat nejen Blu-Ray, ale i další formáty záznamů. Tedy včetně CD. Kromě toho přehrávají BD-ROM, DVD a DVD video z disků DVD/DVD±R/±RW a soubory MP3 a JPEG z disků DVD±R/±RW discs. High-end model BDP-S500 by si měl poradit i s disky BD-R/RE.

Hlavní funkce BDP-S300 a BDP-S500:

BDP-S300BDP-S500
1080p High Definition Picture AA
24p True Cinema AA
Bravia® Theatre Sync™ AA
x.v.Colour AA
Převod DVD na 1080p AA
Přehrávání AVC-HD AA
Přehrávání CD AA
Přehrávání BD-R/RENA
5.1kanálový zvuk Dolby Digital/DTS AA
7.1kan. výstup LPCM přes HDMIAA
Dolby True HD dekódováníA (5.1kan. Dolby Digital Decode)A (7.1kan5)
DTS-HD HA / Dolby TrueHD HDMI Bit Stream výstup přes HDMI ver1.3NA
5.1kan. pozlacené analogové audio výstupyAA
Motoricky odsouvaný panelNA
Zobrazení bitového tokuAA
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).