Hlavní navigace

Sony nabízí fotoaparát Cyber-shot HX1 s 20 x optickým zoomem

3. 3. 2009

Sdílet

Kompaktní fotoaparát HX1 nabízí moderní technologie a výkonný 20x optický zoom. Přitom se však pohodlně vejde do malé tašky nebo cestovního kufříku.

Sony Cyber-shot HX1


Srdcem modelu HX1 je nový snímač Exmor CMOS z vývojářské dílny Sony, který disponuje rozlišením 9,1 efektivních megapixelů. Technologie Exmor, původně vyvinutá pro digitální zrcadlovky Sony Alpha, vytváří snímky se sníženou hladinou šumu, obzvláště při fotografování s vysokými hodnotami citlivosti ISO.

Ve spojení s obrazovým procesorem BIONZ dokáže snímač Exmor CMOS s mechanickou závěrkou zachytit 10 snímků za sekundu v plném rozlišení. Rychlost sériového snímání se hodí pro fotografování akčních snímků nebo spontánních událostí, jako jsou například večírky.

Sony HX1

Snímač Exmor CMOS podporuje dva nové režimy snímání, které snižují množství obrazového šumu při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Pokud fotografujete statické objekty, nový režim „Handheld Twilight“ („Soumrak z ruky“) pořídí šest snímků rychle za sebou a z nich vytvoří jeden optimalizovaný snímek s výrazně sníženou hladinou šumu. U objektu, který se pohybuje, použijete režim „Anti Motion Blur“ („Redukce pohybové neostrosti“). Ten kombinací šesti snímků do jednoho vytvoří jediný ostrý obraz bez rozmazání.

Sony HX1Další funkcí Cyber-shot HX1 je „Sweep Panorama“ („Široké panorama“) – zcela nový režim snímání, který slouží k fotografování velkých, panoramatických záběrů krajiny, města a dalších scén. Stačí jednoduše podržet stisknutou spoušť a pohybovat fotoaparátem z jedné strany na druhou (nebo shora dolů). Cyber-shot HX1 vytvoří sérii rychlých snímků, které spojí dohromady do jednoho panoramatického záběru ve vysokém rozlišení. Široké záběry je možné prohlížet pomocí skrolování na třípalcovém LCD displeji a samozřejmě také na nových digitálních fotorámečcích S-Frame nebo herních konzolích PLAYSTATION 3.

Poprvé se v řadě Cyber-shot představuje nový objektiv „G Lens“, který byl navržen tak, aby svými vlastnostmi doplňoval obrazové možnosti snímače Exmor CMOS a procesoru BIONZ. Objektiv G, původně vyvinutý pro digitální zrcadlovky Sony Alpha, dosahuje vysoké optické kvality výstupu díky kombinaci asférických členů a ED čoček (čoček s extrémně nízkou disperzí světla). Objektiv poskytuje skvělou kresbu a minimální úroveň chromatické aberace v celém rozsahu - od širokoúhlého záběru (28 mm) až po super teleobjektiv (560 mm). 20-násobný rozsah optického zoomu bez problémů zachytí nejrůznější situace od záběrů krajiny, přes zábavné rodinné snímky, až po akční sportovní události.

sonyCyber-shot HX1 je prvním kompaktním fotoaparátem značky Sony s možností natáčení videa v HD rozlišení 1080/30p – HD sekvencí o frekvenci 30 snímků za sekundu doplněných stereo zvukem. 

Výklopný 3.0palcový LCD displej rozšiřuje kompoziční možnosti záběru. Technologie Clear Photo LCD Plus se vyznačuje kvalitou a vysokým kontrastem obrazu. Nový kruhový ovladač usnadňuje výběr funkcí a nastavení fotoaparátu metodou otáčení a klikání. Navíc je k dispozici i uživatelsky programovatelné tlačítko známé z digitálních zrcadlovek, kterému lze přiřadit funkci detekce úsměvu, vyvážení bílé nebo volbu režimu měření.

Kompaktní digitální fotoaparát Cyber-shot HX1 bude na našem trhu k dostání od dubna 2009.Parametry Sony Cyber-shot HX1

skoleni

•    Snímač Exmor CMOS s rozlišením 9,1 megapixelů: vysokorychlostní snímání a snížený obrazový šum
•    Vysokorychlostní sekvenční snímání: až 10 snímků za sekundu
•    Kvalitní objektiv SONY G s 20x optickým zoomem a 28mm širokoúhlým ohniskem
•    Záznam HD videa 1080/30p
•    Panoramatický režim pro široké záběry krajiny

•    3.0palcový výklopný displej Clear Photo LCD Plus