Hlavní navigace

Sony Handycam TG7VE - HD kamera na cesty

3. 4. 2009

Sdílet

Handycam HDR-TG7VE od Sony je údajně nejmenší a nejlehčí Full HD videokamerou na světě.

Sony Handycam TG7VEOdolné titanové tělo kamery je opatřeno speciálním povrchem Premium Hard. Tato ochranná vrstva zabraňuje běžnému dennímu poškrábání a zajišťuje, aby si kamera déle uchovala svůj neporušený vzhled.

Pod decentními liniemi modelu TG7VE se skrývá 16GB interní paměť, jež pojme až 6 hodin Full HD videa se stereo zvukem. Pokud potřebujete natáčet ještě déle, snadno paměť rozšíříte paměťovou kartou Memory Stick. Na 16GB kartu dokáže kamera uložit dalších 6 hodin HD záznamu. Celkově tak můžete mít k dispozici až 12 hodin natáčecího času.

Sony HDR-TG7VE

Pro cestovatele dokáže videokamera TG7VE kdekoli na světě zaznamenávat geografické informace. Uvnitř je totiž ukryt GPS přijímač, který při cestování zaznamenává vaši polohu. Režim Map Index vám potom na displeji ukáže, kde byly videosekvence nebo statické snímky pořízeny, prostřednictvím špendlíků umístěných na mapě. Po návratu domů si svou cestu můžete znovu projít na počítači s využitím kvalitních online map v přiloženém programu Picture Motion Browser.

Ovládací prvky jsou omezeny na minimum - přepínání mezi režimem natáčení videa a fotografováním je rychlé a jednoduché. Stačí palcem stisknout tlačítko REC Start/Stop pro video nebo vedle umístěné tlačítko PHOTO a jste připraveni pořizovat 4-megapixelové fotografie.

Inteligentní funkce detekce obličeje vám pomůže pořídit ostré a dobře exponované portréty na videu i na fotografiích. Detekce úsměvu automaticky fotografuje či zaznamenává na video smějící se obličeje. To vše pohodlně, aniž byste museli přepínat mezi režimy záznamu.

skoleni

Sony HDR-TG7VE

Když skončíte s natáčením, TG7VE vám nabídne spoustu dalších možností, jak s materiálem pracovat. Pomocí funkce Highlight Playback vytvoříte bez speciálních dovedností „minividea“. Jednoduše poklepete na ikonu na LCD displeji, kamera automaticky vybere sekvence a snímky z paměti, sestříhá je dohromady, zvolí hudební doprovod a některé z přechodových efektů.

K dispozici je také široká nabídka příslušenství od Sony. Volitelně se nabízí například širokoúhlá předsádka VCL-HGE07TB, která se jednoduchým způsobem nasune zepředu na objektiv. Tento adaptér rozšiřuje širokoúhlý záběr až na 30 mm, takže se vám do záběru vejde větší část krajinného panoramatu, více interiéru nebo zábavných scén z večírků. Vybrat si můžete také z nabídky ochranných pouzder. Mezi ně patří například speciálně navržená brašna LCM-TGA nebo měkké pouzdro LCS-TGB určené pro model TG7VE.

Videokamera HDR-TG7VE Full HD Memory Stick Handycam bude k dostání od května 2009.