Hlavní navigace

Sony G3: Posílejte fotky rovnou na internet!

19. 1. 2009

Sdílet

Na veletrhu CES představila zajímavý kapesní digitální fotoaparát také společnost Sony. Pořízené snímky s modelem DSC-G3 totiž jednoduše pošlete díky zabudovanému Wi-Fi konektoru na internet nebo je nahrajete do notebooku či televize.

Novinka Sony DSC-G3 je vybavena Wi-fi konektorem, což není ovšem nějaká zásadní revoluce, protože se již několik digitálních fotoaparátů na trhu s wi-fi rozhraním objevilo. Jistý potenciální problém představuje rychlost zmínéného transportu na web, protože zkušenosti některých uživatelů wi-fi fotoaparátů byly spíše špatné - například pětimegapixelová fotografie se uplodovala desítky minut, což není právě uživatelsky příjemné. Revoluční počin výrobce spíše spočívá v zabudování internetového prohlížeče přímo do modelu, takže surfování na netu bude na velkém 3,5 palcovém LCD displeji velmi atraktivní.

skoleni

Sony DSC-G3Co se týká rozlišení fotografií, tak Sony DSC-G3 patří do desetimegapixelové kategorie. Při fotografování můžete využít čtyřnásobného optického zoomu, plusem je rovněž přítomnost optického stabilizátoru obrazu. Naopak problém může představovat slabá světelnost (F3,5 - F4,6), což uživatelé poznají negativně při snímání za zhoršených světelných podmínek. Mezi pozitiva tohoto modelu patří jistě velká vnitřní paměť, která má kapacitu celé 4GB.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).