Hlavní navigace

Sony Ericsson P1i

12. 5. 2007

Sdílet

Nástupcem komunikátorů P990i a M600i se ve stáji Sony Ericssonu brzy stane nový model s nevšedním označením P1i (106 x 55 x 17 milimetrů, 124 gramů). Jde o špičkový přístroj postavený na operačním systému Symbian 9.1 ve verzi UIQ 3.0.

cyber23

Interakce uživatele se zařízením probíhá především prostřednictvím aktivního TFT dotykového displeje s rozlišením QVGA (262 000 barev). Inovace v porovnání se staršími modely spočívají zejména ve vylepšeném fotoaparátu s rozlišením 3,2 megapixelů, jemuž nechybí ani autofokus, a přítomnosti bezdrátového WiFi protokolu.


Vestavěná paměť se pochlubí kapacitou 160 MB, lze ji samozřejmě rozšířit paměťovou kartou Memory Stick Micro. Přístroj pracuje jak v sítích GSM, tak i 3G (UMTS), bohužel však nepodporuje datové přenosy HSDPA ani EDGE, uživatel si tedy bude muset vystačit s GPRS nebo použít výše uvedené WiFi.

Z další výbavy bychom zmínili FM rádio, Bluetooth 2.0, editor kancelářských dokumentů a podporu internetové telefonie VoIP. Speciální funkcí je skener vizitek, jež dokáže nafocenou vizitku zpracovat a uložit do seznamu.

- - Čestmír Žák

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).