Hlavní navigace

Sony Ericsson P1i

1. 6. 2007

Sdílet

Nástupcem komunikátorů P990i a M600i se ve stáji Sony Ericssonu brzy stane nový model s nevšedním označením P1i (10...


Nástupcem komunikátorů P990i a M600i se ve stáji Sony Ericssonu brzy stane nový model s nevšedním označením P1i (106 x 55 x 17 milimetrů, 124 gramů). Jde o špičkový přístroj postavený na operačním systému Symbian 9.1 ve verzi UIQ 3.0. Interakce uživatele se zařízením probíhá především prostřednictvím aktivního TFT dotykového displeje s rozlišením QVGA (262 000 barev). Inovace v porovnání se staršími modely spočívají zejména ve vylepšeném fotoaparátu s rozlišením 3,2 megapixelů, jemuž nechybí ani autofokus, a přítomnosti bezdrátového Wi-Fi protokolu. Vestavěná paměť se pochlubí kapacitou 160 MB, lze ji samozřejmě rozšířit paměťovou kartou Memory Stick Micro. Přístroj pracuje jak v sítích GSM, tak i 3G (UMTS), bohužel však nepodporuje datové přenosy HSDPA ani EDGE, uživatel si tedy bude muset vystačit s GPRS nebo použít výše uvedené Wi-Fi. Z další výbavy bychom zmínili FM rádio, Bluetooth 2.0, editor kancelářských dokumentů a podporu internetové telefonie VoIP. Speciální funkcí je skener vizitek, jenž dokáže nafocenou vizitku zpracovat a uložit do seznamu. www.sonyericsson.cz

Lampička a webová kamera Targus

Společnost Targus představila výrobky pro připojení k přenosným počítačům skládací lampičku a webovou kameru s mikrofonem. Jejich předností má být snadná skladnost a přenositelnost. Světlo skládací lampičky k notebooku s konektorem USB lze nastavit přesně podle potřeb uživatele. Díky nízké svítivosti diody LED lampička neruší při práci okolí, ať už v letadle, autobusu nebo potemnělé ložnici. Lampička nevyžaduje baterie, stačí ji zastrčit do libovolného portu USB, díky zatažitelnému kabelu USB je zařízení velmi skladné a přenosné. Rozměry lampičky jsou 80 x 65 x 30 mm, doporučená cena činí 699 Kč/879 Sk. Webovou kameru s mikrofonem s rozhraním USB 2.0 lze pomocí svorky snadno připevnit jak k notebooku, tak i k LCD obrazovce. Je ideálním přenosným řešením, které podporuje videokonference a zasílání videa a fotografií e-mailem. Kamera umožňuje manuálně zaostřovat, vytvářet momentky, díky softwaru VP Eye můžete video a fotografie hned uchovávat a zpracovávat. Kamera pracuje v rozlišení od 160 x 120 do 800 x 600 bodů, její rozměry jsou 75 x 215 x 70 mm a v prodeji má být za 1 390 Kč/1 740 Sk.
www.targus.com

MiniDV kamery Panasonic 2007

Společnost Panasonic představuje novou řadu digitálních videokamer formátu MiniDV. Top model letošní řady NV-GS320 je vybaven systémem 3CCD, objektivem Leica Dicomar a optickým stabilizátorem obrazu O.I.S. Optickou stabilizaci obrazu nabízí také jednočipový model NV-GS80, který disponuje unikátním 32x optickým zoomem. Všechny nové přístroje mají menu v českém jazyce a také kontextovou nápovědu v češtině (vyjma GS230), která přímo na LCD panelu přístroje vysvětluje, k čemu se jednotlivé funkce používají. Kameraman nemusí složitě vyhledávat příslušné stránky v návodu a obsluha přístroje je díky tomu mnohem jednodušší.
www.panasonic.cz

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).