Hlavní navigace

Sony Ericsson MBW-100 - Bluetooth hodinky k mobilu

12. 6. 2007

Sdílet

Hodinky a mobilní telefon jsou jedny z mála věcí, které spolu prakticky denně nosíme. Napadlo vás někdy tato zařízení spolu spojit? V Sony Ericssonu někoho ano a svůj nápad dokázal i realizovat v podobě bluetoothových hodinek MBW-100.

Hodinky s telefonem komunikují díky bezdrátové technologii Bluetooth. Pro plnou funkčnost se doporučuje využít následující modely telefonů: Sony Ericsson: K610i, K790i, K800i, W710i, W810i, W850i, Z610i a Z710i. MBW-100 se poperou i s dalšími telefony, ale zde se již mohou objevit problémy. S některými telefony totiž nefunguje upozornění na příchozí SMS.


Proč si tyto hodinky koupit?
Hlavním důvodem, proč si hodinky od Sony Ericssonu pořídit je fakt, že vám zpřístupní informace z vašeho telefonu. Konkrétně vás mohou informovat o příchozím volání a SMS zprávě. V případě hovoru hodinky ukáží číslo volajícího nebo jeho jméno, pokud je uloženo v paměti telefonu. Jedním stiskem horního tlačítka ztišíte vyzvánění při příchozím hovoru. Dvojnásobným stiskem pak hovor zavěsíte. Telefon, respektive hodinky, vás mohou rovněž informovat o příchozí zprávě. Nicméně jen za předpokladu, že v mobilu již není žádná nepřečtená.

Bzz Bzz
Když zmiňujeme, že hodinky upozorní na hovor i SMS, není jistě od věci napsat, jak to udělají. Samozřejmě k tomu využívají svůj vysoce kontrastní grafický OLED displej, který je dobře čitelný i na slunci. Nejvíce pozornosti však upoutá interní vibrátor, jehož působení je na ruce pěkně cítit. Spíše přehlédnete vibrace telefonu v kapse, než hodinek. Hodinky rovněž nabízejí volitelnou možnost upozornění, že jste se vzdálili mimo dosahpropojení s mobilem. V takovém případě vás na to upozorní vibrací, což je velmi praktické. Alespoň nebudete nikde zapomínat mobil :-)

Muziko, hrej!
Pokud váš telefon disponuje hudebním přehrávačem, jistě využijete možnosti spustit a zastavit přehrávání pomocí korunky hodinek. Jejím dlouhým stiskem přepnete na další skladbu. Rozhodně praktičtější, než lovit telefon z kapsy kalhot. Hodinky vydrží při běžném používání na jeden nabíjecí cyklus přibližně 5 dní.

A trochu hodinařiny
Jedinečnost hodinek podporuje i fakt, že jsou vybaveny kartičkou se sériovým číslem. To je typické zejména pro podstatně dražší hodinky. Škoda, že sériové číslo není také vyraženo na samotných hodinkách, což by exklusivitu posunulo o stupeň výše. MBW-100 jsou vyrobeny v limitované edici 10 000 kusů, takže pokud se vám libí, neotálejte. Balení produktu je luxusní a mohli by se jím inspirovat i někteří další výrobci hodinek v cenové kategorii do 7000 Kč.

Pochvalu zaslouží sklíčko hodinek, které je vyrobené z minerálního skla, jenž je přeci jen více odolné než běžná plastová. Navíc je pokryto antireflexní úpravou, s čímž se opět setkáme většinou až u dražších hodinek.

Pouzdro hodinek i tah jsou vydrobeny z kartáčované oceli. Hodinky jsou tak velmi těžké (187,5 g), což ale osobně neberu jako problém. Vodotěsnost do 3 ATM předurčuje hodinky na běžné nošení. Rozhodně bych s nimi neplaval. Ručičky hodinek jsou pokryty luminiscenčním materiálem, jehož svítivost není úplně nejzářivější, ale svoji funkci plní.

Koupit, nekoupit, toť otázka?
Pokud máte některý z podporovaných telefonů Sony Ericsson, hodinky jistě stojí za zvážení. Jejich funkce jsou praktické, většina uživatelů je jsitě ocení, ale dlužno přiznat, že ne každému budou stačit. Za cenu okolo 6 990 Kč (tolik HBW-100 stojí) můžete mít například hodinky Festina, což možná bude pro řadu uživatelů lákavější značka, i když nemá Bluetooth.

- - Adam Nosek

UI21