Hlavní navigace

Software pro zvýšení výkonu procesorů AMD

20. 9. 2008

Sdílet

Vlastníte počítač s procesory AMD a chcete zvýšit výkon při hraní her? AMD pro vás připravilo nový software, který by měl běh her zlepšit.

skoleni

Software se jmenuje Fusion for Gaming a v žádném případě za ním nehledejte spojitost s projektem Fusion (spojování CPU a GPU do jednoho čipu také od AMD), jde o něco úplně jiného. Celý software funguje tak, že jej spustíte ještě před tím, než jdete hrát hry a aplikace poté deaktivuje nepotřebné části systému a procesů, které běží na pozadí.

Je však otázkou, nakolik bude software účinný. Nedokážu si totiž vybavit moc věcí, které by Fusion for Gaming mohl deaktivovat. I kdyby to šlo dobře, tak touto činností ušetříte maximálně pár megabajtů RAM a několik procent výkonu procesoru, což jsou v dnešních hrách pouze malé brzdy.

Klíčový je výkon grafického čipu, který vám software samozřejmě nezvýší. Za pokus však nic nedáte, a tak software můžete klidně stáhnout a nainstalovat z webových stránek AMD. Měl by fungovat na všech deskách a procesorech AMD, na Intelu jej vůbec zkoušet nemusíte. Jakmile totiž software zjistí, že v počítače nemáte procesor AMD, vůbec se nezapne. Grafická karta ATI Radeon podmínkou není.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).