Hlavní navigace

Software

1. 12. 2007

Sdílet

CD Centrum SmartCam 1.2 Webová kamera SmartCam je program pro majitele chytrých mobilních telefonů (tzv. smartp...


CD Centrum

SmartCam 1.2

Webová kamera

SmartCam je program pro majitele chytrých mobilních telefonů (tzv. smartphone) vybavených operačním systémem Symbian řady S60, digitálním fotoaparátem a rozhraním Bluetooth (Nokia a Sony Ericsson). Po připojení telefonu k PC, spuštění SmartCamu a aktivaci Bluetooth se telefon začne chovat jako standardní webová kamera. Pomocí takto „vyrobené“ kamery můžete pořídit krátké videozáznamy nebo chatovat s přáteli po internetu. SmartCam podporuje i poslední 3. vydání mobilního operačního systému Symbian S60 a patří mezi programy open-source.
Domovská stránka:http://sourceforge.net/projects/smartcam/
Cena: zdarma (freeware)

FMA – floAt’s Mobile Agent 2.1

Správa dat mobilního telefonu na PC

FMA je pokročilý editační nástroj pro majitele mobilů. Umožňuje spravovat na počítači osobní údaje uložené v telefonu. Pomocí FMA lze snadněji pracovat s kontak¬ty (uloženými jak na SIM kartě, tak i ve vnitřní paměti), se zprávami SMS, s profily vyzvánění a provádět běžné operace s různými soubory, které máte uložené v tele¬fonu. Přímo z vašeho PC můžete pomocí FMA vytáčet hovory na mobilu. S dnes již standardními aplikacemi mobilních telefonů (Organizér, Úkoly apod.) se na počítači pracuje jednodušeji. FMA podporuje všechny běžné metody připojení telefonu k PC.
Domovská stránka:http://fma.sourceforge.net/index2.htm
Cena: zdarma (freeware)

Burn4Free CD and DVD 3.6

Vypalovací program pro CD a DVD

Burn4Free je určen pro vypalování audio souborů na CD a DVD. Podporuje jak všechny běžné formáty audio souborů (WAV, WMA, FLAC, WavPack, M3U, MP3, MP2, MP1 OGG a CDA), tak všechny běžné formáty CD disků (CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD-RAM a dvouvrstvé DVD) i disky SCSI, IDE/EIDE a Flash USB. Burn4Free můžete využít také pro zálohování dat na CD. Dispo¬nuje řadou nastavení podmínek k vypalování a také 33 zobrazovacími jazyky, mezi nimiž je zastoupena i čeština, která s přívětivým rozhraním programu přispěje českým uživatelům k snadnému používání.
Domovská stránka:http://www.burn4free.com
Cena: zdarma (freeware)

GOM Media Player 2.1.63499

Přehrávač video souborů

GOM slouží pro přehrávání videa. Je vybaven vlastním chytrým mechanizmem pro vyhledávání potřebných kodeků na internetu, takže by se nemělo stát, že videosoubor nepřehrajete. Pomocí GOM přehrajete běžné formáty (AVI, DAT, MPEG, DivX a další). Předností programu je možnost sledovat video již během staho¬vání z internetu, výjimečná je schopnost přehrát poškozené nebo neúplné AVI soubory, u kterých umí opravit indexy. GOM podporuje mnoho funkcí a nasta¬vení pro pokročilé uživatele (posuv podle klíčového snímku, VMR režimy, nastavení rozlišení, skiny aj).
Domovská stránka:http://www.gomplayer.com/main.html
Cena: zdarma (freeware)

HDClone 3.2

„Klonování” disků

Utilita HDClone vytváří identickou kopii 1 : 1 pevného disku (IDE/ATA, SATA, SATA 2 a eSATA) na jiný disk. Dokáže vytvořit kompletní zálohu instalace operačního systému. Pracuje nezávisle na uspořádání oddílů (partiti¬ons), na souborovém systému a OS. Kromě bezplatné Free Edition existují čtyři placené verze (Basic, Standard, Professional a Enterprise), které pracují s více typy disků (SCSI, USB, firewire IEEE1394 aj.), dokáží kopírovat jen určité oddíly a sektory, jsou vybaveny funkcí SafeRescue, jež ochrání data v případě vadných pevných disků. Lze volit směr kopírování, pracují rychleji.
Domovská stránka:http://www.miray.de/products/sat.hdclone.html
Cena: zdarma (freeware)

HandyBits EasyCrypto Deluxe 5.5

Ochrana souborů heslem

Důležité soubory zabezpečíte nejlépe tak, že je opatříte přístupovým heslem. V EasyCrypto můžete heslem ochránit soubory a celé složky. Vysoká úroveň ochrany je zajištěna použitím nepřekonatelného 128bitového algoritmu BlowFish. Po zašifrování, EasyCrypto origi¬nály bezpečně vymaže. Můžete také vytvořit samoroz¬balovací šifrované ZIP archivy, do kterých lze přidávat další soubory i složky. Užitečná je integrace do kontex¬tové nabídky, funkce Undo a funkce Power Off safety, která zajistí, že vaše data zůstanou v případě vypnutí počítače během procesu šifrování neporušená.
Domovská stránka:http://www.handybits.com/easycrypto.htmCena: zdarma (freeware)

Deskspace 3D Virtual Desktop 1.5.2

Virtuální desktop

Potřebovali byste větší prostor pro ikony a okna na pracovní ploše a možnost rychlého přepínání mezi aplikacemi? Nainstalujte si DeskSpace: ten vytvoří sadu samostatných ploch, na každou si uložíte jiné ikony, okna aplikací a programy. Jednu pracovní plochu můžete mít na brouzdání po webu, jinou pro zpracování textu, další pro práci s tabulkami apod. Vzniklé pracovní plochy tvoří stěny krychle v 3D zobra¬zení. Myší i klávesnicí můžete krychlí otáčet a rychle tak přepínat mezi pracovními plochami, což vede k úžasnému zrychlení práce.
Domovská stránka:http://www.otakusoftware.com/deskspace
Cena: 19,95 USD

Amok Date Wizard 1.1b

Změna systémového času

Pomocí této drobné utility – pouhými dvěma kliknutí¬mi myši – změníte systémové datum. Této vlastnosti mohou výhodně využít např. autoři sharewarových programů (tyto programy mají časově omezenou dobu bezplatného používání). Utilitou Amok Date Wizard mohou rychle otestovat, zda nastavení časové¬ho limitu u jejich výtvoru pracuje správně. Program běží nenápadně na pozadí a je přístupný ze systémové lišty. Amok Date Wizard lze spouštět z příkazové řádky nebo skriptu a měnit tak čas jen na dobu nezbytně nutnou pro běh programu, který změnu vyžaduje.
Domovská stránka: http://www.amok.am
Cena: zdarma (freeware)

ClearProg 1.5.0

Mazání seznamů z jednoho místa

Program je určen pro mazání různých seznamů a polo¬žek, které se hromadí ve vašem PC. Můžete je odstranit z jednoho místa utilitou ClearProg. Např. u prohlížečů Windows Explorer, Netscape, Mozilla, FireFox a Opera vymaže seznam webových adres, cookies, historii, dočasné internetové soubory, položky automatického dokončování editace polí ve webových formulářích, u Netscape a Opery seznamy stažených souborů. Dále lze mazat seznam dokumentů a spouštěcích souborů v nabídce Start, dočasné soubory Windows, koš (Recycle Bin), „file list“ Windows Media Playeru a Real Playeru.
Domovská stránka: http://www.clearprog.de
Cena: zdarma (freeware)

Sweet Home 3D 1.1

Designér bytu

Pro ty, kteří by si uspořádání svého bytu či rodinného domu rádi navrhli na počítači, doporučuji použít specializovaný program Sweet Home 3D. Tento bytový designér vám umožní definovat místnost, vybrat si z připraveného seznamu nábytek a dekora¬ce. U každého prvku můžete volit rozměry a barvu, s nábytkem můžete hýbat, stejně jako celou místnos¬tí: můžete ji natáčet a naklánět. Přitom je možné volit ze dvou zobrazení: buď dvojrozměrného (2D), nebo trojrozměrného (3D). Sweet Home je určen pro operační systémy Windows, MacOS X a Linux.
Domovská stránka:
http://sourceforge.net/projects/sweethome3d
Cena: zdarma (freeware)

SIW 1.71.636.0

Systémové informace

SIW je pokročilý nástroj, který sbírá informace o vlast¬nostech a nastavení systému Windows. Systémové informace rozdělí do pěti hlavních kategorií: Software, Hardware, Síť, Nástroje a Real-time monitoring. O své činnosti vytvoří podrobný report ve formátu CSV, HTML, TXT a XML. SIW nepotřebuje žádnou instalaci, tvoří ho pouze jediný soubor, čímž jej lze spouštět z externích zařízení (disketa, CD, flashdisk, síťový disk apod). Lze jej použít v OS Windows 98, Me, NT4, 2000, XP/x64, Vista/x64,Server 2003/R2/x6, Server 2008, Media Center, Tablet PC, WinRE, Bart PE a Winternals ERD Commander.
Domovská stránka:http://www.gtopala.com
Cena: zdarma (freeware)

RSSOwl 1.2.3

Čtečka pro RSS

RSSOwl je program, který z internetových stránek stahu¬je speciálně upravené titulky nebo úryvky s odkazy na úplné články, a dokáže je zobrazit přehlednou formou, třídit podle kategorií či řadit chronologicky. Můžete mít přehled zpravodajství a aktualit ze všech vašich oblíbe¬ných stránek či blogů. Nabízí široké možnosti správy a práce s RSS „titulky“ v mnoha formátech (RSS, RSS2, ATOM aj.), umí z nich vytvářet kategorie, inteligentně je prohledávat atd. Vše je spojeno v přívětivém a široce konfigurovatelném uživatelském rozhraní. RSSOwl funguje v OS Windows, Linux, MacOS X a Solaris.
Domovská stránka: http://sourceforge.net/projects/rssowl
Cena: zdarma (freeware)

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).