Hlavní navigace

Snagit 2023: Skvěle fungující aplikace pro zachycování obsahu obrazovky

18. 1. 2023

Sdílet

 Autor: PCWorld
Čas od času budeme potřebovat trvalý záznam toho, co je právě na monitoru. U Applu je to jednoduché, u Windows složitější a méně kvalitní. Samostatná utilitka se může hodit.

Zajímavá utilitka, o které dnes bude řeč, se nazývá Snagit americké společnosti Techsmith Corporation, jejíž první verze je již stará přes třicet let. Původně se jednalo o shareware, díky popularitě ale firma brzy přišla s placenou verzí.

V posledních letech dochází ke každoročnímu obnovení, takže teď si můžeme pořídit verzi 2023. Cena se více než deset let nijak neměnila, v posledních letech ale začíná narůstat a letos jíž dosáhla 63 eur. Z původně jednoduché a v podstatě jednoúčelové utilitky nicméně program nabobtnal až neuvěřitelně.

Lepší editování videozáznamů

Uživatelské rozhraní je prakticky stejné, několik posledních verzí od sebe ani nerozeznáme. Po startu se objeví pracovní okénko, ve kterém kraluje velký červený puntík sloužící pro zachycení obrázku. A nejde jen o obrázek, můžeme si vybrat součásti pracovního okna, navíc dnes už samozřejmě také celé video nebo jen audio. To bylo až donedávna celkem zbytečné, v dnešní zoomové době se to ale může zatraceně hodit.

Autor: PCWorld

Tohle všechno tady již bylo a změny jsou spíše kosmetické. Větší pozornost se každým rokem zaměřuje na následné editování. S tím si dnes už skutečně vyhrajeme. Samozřejmostí je příprava videa z obrázků, a to jak ve formátu MP4, tak i GIF.

ICTS23

Novinek je celkem málo. Hlavním tahákem by mělo být lepší editování videozáznamů a hlavně zaměření na týmovou spolupráci, kde můžeme sdílet až 25 videoklip a neomezený počet obrázků současně. Další novinkou je možnost upgradovat na verzi 2024 zdarma.

Snagit tak zůstává zlatým standardem zachycování obsahu obrazovky. Současná verze zvládne všechno to, co zvládla verze minulá, novinek je skutečně minimum. Skutečnost, že existuje i verze pro Mac, je samozřejmě další čárkou k dobru.


  • Pro: Velice kvalitní program
  • Proti: Příliš vysoká cena
  • Celkem 85 procent

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).