Hlavní navigace

Školní PC Intel směřuje do rozvojových zemí

26. 3. 2007

Sdílet

S technologiemi Intel zabudovanými ve „školním PC“ se nejprve seznámí v rozvojových zemích. Společnost Intel připravuje pro tento rok pilotní projekty zavádění školních PC ve více než 25 zemích

MIF21

Společnost Intel oznámila zahájení velkých dodávek školních počítačů (tzv. Classmate PC) s technologiemi Intel pro rozvojové země. Tato cenově dostupná a zároveň naprosto plnohodnotná PC vybavená procesorem Intel Celeron jsou zcela prvním „školním“ přenosným počítačem, který se začne rozvojovým zemím, v tomto případě do Brazílie a Mexika, dodávat ve větších objemech.


Školní PC s technologiemi Intel jsou připravena na výuku s aktivní účastí žáků, především na druhém stupni. Příprava těchto produktů je součástí dlouhodobých aktivit společnosti Intel, jejichž cílem je vybavit děti po celém světě technickými prostředky, které přispějí k jejich lepšímu vzdělání a osobnímu rozvoji.

Společnost Intel připravuje pro tento rok pilotní projekty zavádění školních PC ve více než 25 zemích, například v Čile, Číně, Filipínách, Indii, Indonésii, Libyi, Malajsii, Nigérii, Pákistánu, Thajsku, Turecku a Vietnamu.

Foto: Intel

- - Václav Maletínský