Hlavní navigace

Skiny – designové oblečení pro notebooky

Sdílet

Vlastníte notebook, který vám už přijde nezajímavý a fádní? Chtěly byste namísto šedivé či černé „příšery“ něco moderního a barevného? Potom čtěte směle dál!


Skiny – designové oblečení pro notebooky


Vlastníte notebook, který vám už přijde nezajímavý a fádní? Chtěly byste namísto šedivé či černé „příšery“ něco moderního a barevného? Zároveň si však nový notebook nemůžete dovolit a navíc, ten současný je po funkční stránce vyhovující? Stačilo by jen, kdyby lépe vypadal.... Pak máme pro vás tip, jak za málo peněz přizpůsobit laptop obrazu svému.

 

Starý notebook v nové kůži


Pořiďte notebooku skin! Skin je speciální laminovaná PVC fólie, která změní jeho vzhled podle vašich představ. Jde vlastně o designovou samolepku. Lepí se na víko a lze ji přizpůsobit přesnému tvaru notebooku. Váš pomocník tak získá nejen krásný a originální oděv, ale i ochranu víka před poškrábáním. Skin je chráněn silnou laminací, díky níž se jen tak lehce neodře. Může tak plnit svůj účel i několik let – pokud ovšem odoláte pokušení vyměnit jej za nový model. Ani to ovšem není problém. Starý skin lze opakovaně odlepit a nalepit, nebo nahradit novým. Koupě skinu navíc vaši peněženku příliš nezatíží, takže si můžete dovolit měnit jej třeba podle ročního období.

 

Internetové „továrny“ na novou kůži


V současné době nabízejí specializované internetové portály stovky různých designů – od těch decentních až po výstřední a provokativní. Pokud vás náhodou jejich vzhled neosloví, navrhněte motiv vlastní! Máte nějakou oblíbenou fotku? I ta se může stát ozdobou vašeho notebooku! Stačí otevřít dveře vaší fantazie...a vykročit.


                                                   
Přinášíme vám několik tipů kam mohou vést vaše první kroky:


Skinbook.cz – česká kniha notebookového designu

 

skinbook

Skinbook vstoupil na český trh se samolepkami na notebook v roce 2007. Postupně rozšiřoval nabídku a upravoval ceny. Nyní poskytuje výběr z více než 200 motivů, z nichž většina existuje v několika barevných kombinacích. Prohlížet lze všechny motivy najednou, nebo podle témat (např. květinové motivy, příroda, romantické, geometrické motivy a další). K dispozici je i online návrhář umožňující nakreslení originálního obrázku. Zajímavou variantu představuje možnost nahrání vlastní fotografie. Před vložením do nákupního košíku budete dotázány na přesnou značku a model notebooku, aby byla fólie skutečně „ušitá na míru“. Mezi dvěma sty typů přístrojů většinou najdete i ten svůj. Pokud ne, máte možnost zadat si vlastní rozměry. Cena většiny motivů je 298,10 Kč s DPH. Stejně zaplatíte i za vlastní obrázek nebo fotku. Skinbook však nabízí řadu možností pro získání slevy ve výši 10% nebo 20%, takže výsledná cena je nakonec ještě nižší.

 


 

dell skinbookDell.skinbook.cz – vylepšete své Studio


Společnosti Skinbook, Dell a Vodafone připravily speciální nabídku pro majitele notebooků Dell Studio 1535. Každý, kdo si pořídí Studio 1535 spolu s internetovým připojením od Vodafone, získá zdarma skin pro svůj nový notebook. Speciální internetové stránky jsou určeny pouze Studiu 1535 od Dellu. Skiny pro své Studio si zde můžete i zakoupit za cenu 298 Kč s DPH.

 

 

 

 

 


 


skinzoneSkinZone.cz –  zóna s oblečením pro notebook


SkinZone je zatím jedinou českou konkurencí Skinbooku. Nabízí 500 originálních designů notebookových skinů rozdělených podle témat. Novinkou jsou fotografie hudebních skupin – prozatím jen Noname a Kryštof, ale jistě budou průběžně rozšiřovány. Příznivce uměleckých fotografií zaujme možnost výběru z 30 originálních děl fotografa Petra Žůrka. Také SkinZone dovoluje nahrání vlastního obrázku nebo fotky, stejně jako následnou volbu přesného typu notebooku, případně nakonfigurovaní vlastního rozměru skinu. Nevýhodou je vyšší cena všech typů skinů: 345 Kč s DPH.

 

SkinZone je ale v Česku jedinečný svojí nabídkou designových skinů také pro iPody, iPhony, počítače Comfor a některá zařízení společnosti HP. Motivy se sice pro některá zařízení liší a vlastní design zatím nahrát nejde, takže si kancelář do jednoho stylu nesladíte, ale pro set notebooku s iPodem či iPhonem stejný obleček pořídíte. Za model pro iPod či iPhone zaplatíte 199 Kč s DPH.

 

 


 

mojemjuMojeMju.cz – i fotoaparát může mít styl

 


Stylový vzhled už není snem ani u foťáků. SkinZone ve spolupráci s firmou Olympus zřídil internetové stránky s originálními samolepkami na fotoaparáty Olympus Mju. Stránky dopřávají výběr z více než 200 dekorů a umožňují  i nahrání vlastní fotografie – třeba té, kterou jste pomocí Mju pořídili. Nový vzhled Mju vás vyjde na 149 Kč s DPH.

 

 

 

 Pokud vás zajímá nabídka zahraničních společností a jejich ceny, podívejte se na některé z nich:

 

istylesiStyles.com – internetový dům módy pro elektroniku


Společnost iStyles je vůdčím dodavatelem módních doplňků, především skinů, pro spotřební elektroniku jako jsou laptopy, mobilní telefony, hudební přehrávače, herní konzole a mnoho dalších. Spolupracuje s designéry z Paříže, Itálie, Německa, Anglie a USA. Díky tomu její server obsahuje zajímavou nabídku motivů. U zvoleného motivu se vždy zobrazí možnosti jeho aplikací na další přístroje, což láká k objednání rovnou celé designové kolekce. Pokud však budete chtít skin s vlastním obrázkem, musíte jít o stránku dál. Na iStyles tuto službu nenajdete. S iStyles oblečete mobilní telefony za 6 USD, iPody za 7 USD. Za oblek pro netbooky zaplatíte od 13 do 15 USD a za větší pro notebook ještě 5 USD připlatíte. (V ceně není doprava z Číny, případně pobočky v USA).

 

 

 


 

skinitSkinit.com – jedinečnost pro každého


Pro všechny, kteří touží po jedinečnosti a možnosti ukázat svůj vlastní styl, jsou stránky Skinit.com rájem na internetu. Díky Skinitu polepíte téměř stejnou škálu elektroniky jako na iStyles, avšak s možností aplikace vlastní fotky nebo grafiky. Získáte tak jistotu, že vámi vytvořená kolekce skinů bude unikát, kterým se budou pyšnit jen vaše přístroje. Jedinečný notebook, nebo netbook, zde získáte za 30 USD. Skin na mobilní telefon a iPod stojí bez dopravy necelých 15 USD. Stránky Skinit.com obsahují i vlastní nabídku designů, která je však poměrně nepřehledná.

 

 

 


 

laptopskinsLaptopskins.net – grafitti i pro notebook

 

skoleni

 

Tyto stránky i celá jejich nabídka vznikly za spolupráce s německým designérem Oliverm Gelbrichem, který se specializuje na grafitti a grafický design. Necelých 200 atypických motivů je určeno 12"  až 17" notebookům. Cena necelých 20 EUR za jeden skin je poměrně vysoká, výhodou je ale doručení zboží po celém světě zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).