Hlavní navigace

Skate 3 – dojmy z dema

21. 4. 2010

Sdílet

Ve Skate 3 se stanete součástí týmově založených výzev, utkáte se proti konkurenčním skupinám a uděláte si jméno v novém městě Port Carverton.

Minulý týden jsme vám přinesli preview o nejnovějším sportovním počinu od EA s názvem Skate 3. A ten samý den, kdy jsme informaci vydali, se na Playstation Network a Xbox Live Marketplace objevila demoverze, kterou jsme si okamžitě otestovali, abychom vám mohli přinést dojmy z hraní.

Po stažení a spuštění demoverze si vyberete jednoho z osmi předpřipravených jezdců a budete vyzváni k volbě kamery. Můžete si vybrat kameru hned u jezdce, jako ve Skate 2, nebo trochu oddálenou, která vám dovolí lépe sledovat okolí. Po zvolení obtížnosti na další obrazovce se vás hra zeptá, zda chcete absolvovat Skate School, nebo jste dostatečně ostřílení a chcete ihned vyrazit do města.

Skate 3

Ve Skate School vás přivítá Coach Frank a oznámí vám, že pokud se na skejtu nenaučíte jezdit tady, tak už nikde. Hned také zjistíte nemilou věc, a to, že je demo omezeno na dvacet minut hraní. Po uplynutí této doby jste nuceni celé demo restartovat a začít znovu. V prvních pár lekcích se naučíte základy, po kterých se můžete pustit do volného ježdění, nebo si osvojíte některé ze složitějších triků.

Už zde poznáte, čím se vlastně jednotlivé obtížnosti liší. Na obtížnost Easy vám hra bude pomáhat nejen se skoky, ale při tvorbě triků nebude nutné ani správné načasování - spadnout z prkna je totiž docela oříšek. Při obtížnosti Normal už není hráč přibitý na skejtu, takže stačí špatně sjet ze schodů a už leží na zemi. Stejně tak si musíte dávat pozor na správné načasování triků. Na obtížnost Hardcore se s vámi hra nebude vůbec mazlit, žádní pomocníci a téměř reálná fyzika jsou opravdovou výzvou.

Skate 3

Ovládání je stejné jako v předchozích dílech, pomocí levé páčky ovládáte směr skejťáka, pravou páčkou děláte triky a tlačítky X a A (čtvereček a křížek v PS3 verzi) se rozjíždíte. Triggery slouží k chytnutí skejtu ve výskoku a tlačítkem B (kolečko) zabrzdíte. Ovládání je celkově přívětivé a začátečníkům rychle přejde do krve. Bylo také vylepšeno chování postavy, když jde po svých. Takže už není stejně prkenná jako v předchozím díle.

Skate 3

Demo se odehrává na docela chudém prostranství v nějakém parku. Kromě pár schodů jsou zde jen lavičky a pár obrubníků. Výzvy jsou tu zastoupeny také jen minimálně a při každém restartování hry je musíte absolvovat znovu, což docela rychle omrzí. Najdete v nich klasické sjíždění všeho v okolí na čas a sem tam i nutnost dosáhnout určitého počtu bodů pro pokoření rekordu. Zaujala mě ovšem výzva, která byla už v předchozím díle a jmenuje se Hall of Meat. Zde je vaším úkolem spadnout dle zadání a polámat si co nejvíce kostí v těle.

Skate 3

skoleni

Multiplayerová část dema je úplně stejná jak singleplayer, jen s tím rozdílem, že zde nejezdíte sami. Co mě zamrzelo, byla jakákoliv absence komunikace hráčů a to i přes skutečnost, že se k Xboxu přibaluje headset, takže ho má skoro každý. Díky tomu se pak celé ježdění zvrhlo jen v chaotické pobíhání po herní ploše a vyhýbání se ostatním hráčům. Několikrát se mi také stalo, že jsem se srazil s jiným hráčem, když jsme oba mířili na stejné zábradlí. Lagy také nebyly ničím vzácným.

Závěrem zbývá už jen říct, že demoverzí hra od jejího předchůdce skutečně příliš neliší a přináší jen free-roam multiplayer s minimálním vylepšením chyb. Každopádně fanoušci Skate 2 by si Skate 3 neměli nechat ujít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).