Hlavní navigace

Siemens prodá podíl ve Fujitsu-Siemens

5. 11. 2008

Sdílet

Německý Siemens se rozhodl prodat svůj podíl ve společnosti Fujitsu-Siemens Computers. Ten po mnoha spekulacích kupuje Fujitsu za téměř půl miliardy euro.

skoleni

Spekuluje se o tom již několik týdnů a i my jsme vám přinesli související informace. Na mysli nemám nic jiného než prodej podílu společnosti Siemens ve Fujitsu-Siemens Computers, kterou Siemens vlastní společně s japonským Fujitsu a každá ze společností má rovnocenný podíl. Siemens však tu svou polovinu odprodá svému partnerovi Fujitsu, nepotvrdily se tak spekulace o prodeji společnosti Lenovo. Fujitsu bude muset Siemensu zaplatit 450 milionů euro, což je v přepočtu okolo 11 miliard korun.

Tímto krokem firma Fujitsu-Siemens Computers jako taková zřejmě zanikne a celý komplex továren, které dohromady zaměstnávají téměř 11 000 zaměstnanců, se přesune pod křídla Fujitsu. Celý převod by měl být hotov prvního dubna příštího roku a Fujitsu dle svých slov nehodlá měnit zaběhnutý režim, takže i nadále bude produkovat dobře známé notebooky, počítačové sestavy a další hardware. Dle slov Fujitsu se nebudou zavírat ani továrny v Německu, které firma také získá.

"Plná integrace Fujitsu-Siemens Computers do skupiny Fujitsu perfektně zapadá do naší strategie růstu," řekl prezident společnosti Fujitsu Kuniaki Nozoe.

- - Tomáš Šulc