Hlavní navigace

Siemens a Ekahau: bezdrátová lokalizace osob a předmětů

25. 6. 2007

Sdílet

Lokalizace osob a předmětů pomocí lokalizačních systémů v reálném čase (RTLS – Real Time Location System) prostřednictvím podnikové Wi-Fi sítě optimalizuje obchodní postupy a snižuje provozní náklady.

Bezdrátové LAN se rychle staly strategickým prvkem podnikové komunikační infrastruktury. Na základě své tradiční role přístupu k mobilním datům v areálu představují nyní WLAN sítě klíčovou komponentu podnikové FMC (Fixed Mobile Convergence) strategie. Využitím celopodnikové základny Siemens pro mobilitu může nyní organizace spojit své VoIP, VoWLAN i GSM komunikační infrastruktury, rovněž při poskytování obchodních postupů, umožňujících komunikaci, jako např. lokalizační služby v celé sdružené síti.


Díky integraci řešení site survey a RTLS od Ekahau do portfolia HiPath Wireless, Siemens umožňuje svým zákazníkům profitovat nejen z větší uživatelské mobility, ale i z efektivní integrace lokalizace předmětů a osob do jejich obchodních postupů – základní princip strategie otevřených komunikací od Siemens.

Ekahau Positioning Engine (EPE) – nyní distribuován firmou Siemens – využívá aktivní WLAN štítky s funkcí RFID (Radio Frequency Identification) pro lokalizaci důležitých předmětů a osob v celé oblasti WLAN. EPE může v reálném čase na jediném serveru lokalizovat více než 10 000 objektů. To umožňuje Siemensu poskytovat rozsáhlé lokalizační služby, přizpůsobené jednotlivým oblastem, jako jsou např. průmyslová výroba, provoz skladů, maloobchod nebo zdravotnictví.Siemens rovněž integroval nástroj Ekahau site survey (ESS) do HiPath Wireless Manager HiGuard, aby tak realizoval nejrozsáhlejší sadu plánovacích nástrojů WLAN. Tím jsou nyní výsledky site přímo importovány z ESS do HiGuard. Následkem toho mohou návrháři sítě snížit počet site survey ze tří na jeden a tím ušetřit čas i náklady. Dříve byl vždy nutný samostatný site survey pro rozmístění přístupových bodů WLAN, bezdrátových IPS senzorů a RFID tagů.

Hymer AG (evropský výrobce obytných automobilů) integroval nedávno řešení Ekahau do své stávající sítě WLAN od Siemens. Podnik bude využívat tuto kombinaci pro přesné určení a sledování, kde se na montážních linkách a v podnikovém areálu nachází až 1 800 obytných automobilů a karavanů.

- - David Zajíc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).