Hlavní navigace

Seznam ustupuje realitkám, poplatky na Sreality.cz měnit nebude

11. 3. 2010

Sdílet

Seznam chtěl na svém realitním webu zavést způsob placení za proklik místo paušálu, realitní kanceláře se proti tomu ale vzbouřily.

Realitky si vydobily starý způsob placení za umístění inzerátu na Sreality.cz

Seznam se nechal přitlačit realitními kancelářemi ke zdi a vyhověl jim ve způsobu plateb na jeho realitním webu Sreality.cz, který je vůbec největším realitním serverem v Česku. Sreality.cz měly od prvního dubna projít revoluční změnou svého obchodního modelu, Seznam totiž plánoval zavést platbu za proklik i na tomto webu (již funguje například na Zboží.cz).

Místo novodobého obchodního modelu, který uplatňuje i největší světový prodejce internetové reklamy Google, zůstane Seznam u paušálních plateb. Realitní kanceláře inzerující na webu Sreality.cz budou tak i nadále platit roční tarif v rozmezí od 5760 Kč do 28 000 Kč v závislosti na počtu zveřejněných inzerátů. Za každý jednotlivý inzerát pak realitky platí navíc tři koruny za den. Nový způsob plateb oproti tomu měl razantně snížit roční paušál a zaváděl poplatek 0,50 Kč za proklik.

skoleni

Platba za proklik by prospěla především uživatelům Sreality, jelikož by se tak zamezilo klamným inzerátům, kterými chtějí realitní kanceláře nalákat co nejvíce lidí k otevření dané nemovitosti, přestože zdaleka nemusí splňovat parametry uvedené v titulku. Při platbě za zobrazení inzerátu by se naopak realitní makléři snažili vytvořit co možná nejpřesnější inzerát, který zaujme přesně danou cílovou skupinu.

Vyhodnotili jsme zpětnou vazbu od našich klientů a rozhodli se ponechat stávající obchodní model, abychom jim vyšli vstříc. Naplňujeme tak jeden z cílů naší společnosti, kterým je podporovat podnikání v České republice, uvedl Michal Heisig, obchodní ředitel portálu Seznam.cz. Realitní kanceláře totiž vyhrožovaly dokonce i organizovaným bojkotem serveru Sreality v případě zavedení platby za proklik.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).