Hlavní navigace

Šest tipů pro urychlení počítače s Windows 10 - 4.díl

8. 4. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Vyzkoušejte naše tipy, které váš počítač nejen zrychlí, ale poskytnou mu i vyšší stabilitu.

Předcházející díl

 

Chcete, aby byl váš počítač s Windows 10 ještě rychlejší než dosud? Nebojte se, pomůžeme vám. Udělejte si chvilku na vyzkoušení našich tipů a uvidíte, jak se váš stroj zrychlí a jak stabilně vysoké výkony bude najednou podávat.

4. Spusťte nástroj pro řešení problémů integrovaný ve Windows

Ve Windows 10 se nachází velmi užitečný, ale málo známý nástroj, který dokáže sám vyhledat problémy s výkonem počítače a vyřešit je. Nástroj spustíte, když do políčka pro vyhledávání zadáte výraz Poradce a ve výsledcích vyhledávání klepněte na položku Poradce při potížích. Zde klepněte na odkaz Spustit úlohy údržby, který se nachází v sekci Systém a zabezpečení. Vzápětí se zobrazí okno Odstraňování potíží s počítačem a jejich předcházení. Klepněte na tlačítko Další.

Nástroj Poradce při potížích vyhledá všechny soubory a zástupce, které nepoužíváte, nalezne problémy související s výkonem a další problémy, které se na vašem počítači nachází, vypíše vám jejich seznam a poté je opraví. Během údržby je možné, že se zobrazí zpráva Zkuste spustit řešení potíží jako správce. Pokud máte k počítači oprávnění správce, klepněte na tuto zprávu. Následně se spustí Poradce při řešení potíží a provede vše potřebné.

Nástroj Poradce při potížích, který je součástí Windows 10, provádí údržbu a čištění počítače, které má za cíl zejména zrychlení práce s vaším operačním systémem.

 

MIF21

Pokračování