Hlavní navigace

Šest tipů pro urychlení počítače s Windows 10 - 3.díl

7. 4. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Vyzkoušejte naše tipy, které váš počítač nejen zrychlí, ale poskytnou mu i vyšší stabilitu.

Předcházející díl

 

Chcete, aby byl váš počítač s Windows 10 ještě rychlejší než dosud? Nebojte se, pomůžeme vám. Udělejte si chvilku na vyzkoušení našich tipů a uvidíte, jak se váš stroj zrychlí a jak stabilně vysoké výkony bude najednou podávat.

3. Zakažte stínování, animace a vizuální efekty

Operační systém Windows 10 má v sobě integrováno spoustu oku lahodících vizuálních efektů, animací a stínování. Na současných rychlých počítačích obvykle nijak výkon počítače jejich používání neovlivňuje, ale starším počítačům mohou ubírat docela dost z jejich celkového výkonu.

Tyto efekty naštěstí můžete docela snadno vypnout. Zadejte do okna pro vyhledávání ve Windows 10 výraz sysdm.cpl a stiskněte klávesu Enter. Zobrazí se dialogové okno Vlastnosti systému. Přesuňte se na záložku Upřesnit a v sekci Výkon stiskněte tlačítko Nastavení. Ocitnete se v dialogovém okně Možnosti výkonu, kde uvidíte seznam různých animací a speciálních efektů.

V dialogovém okně Možnosti výkonu můžete vypnout efekty, které mohou být častou příčinou zpomalení operačního systému Windows 10.

Máte-li dostatek času a rádi se věnujete ladění operačního systému, můžete zkoušet postupně zapínat a vypínat jednotlivé položky. Největší vliv na výkon počítače však mají následující animace a speciální efekty, které tak s největší pravděpodobností budete chtít určitě vypnout:

  • Animovat prvky a ovládací prvky oken
  • Animovat okna při minimalizaci a maximalizaci
  • Animace na hlavním panelu
  • Zobrazovat stín pod okny
  • Postupné hasnutí nabídek po výběru položky
  • Pozvolna zobrazovat nebo vysouvat nabídky
  • Pozvolna zobrazovat nebo vysouvat popisky

I když možná v tomto případě je daleko jednodušší vybrat položku Optimalizovat pro výkon v horní části dialogového okna a poté klepnout na tlačítko OK. Operační systém Windows 10 pak vypne všechny efekty, které váš počítač zpomalují.

Tip do článku  - cybersecurity

 

Pokračování