Hlavní navigace

Šest tipů pro urychlení počítače s Windows 10 - 2.díl

6. 4. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Vyzkoušejte naše tipy, které váš počítač nejen zrychlí, ale poskytnou mu i vyšší stabilitu.

Předcházející díl

 

Chcete, aby byl váš počítač s Windows 10 ještě rychlejší než dosud? Nebojte se, pomůžeme vám. Udělejte si chvilku na vyzkoušení našich tipů a uvidíte, jak se váš stroj zrychlí a jak stabilně vysoké výkony bude najednou podávat.

2. Víte, které aplikace se vám spouštějí při startu Windows 10?

Spoustu programů a služeb spouštěných při startu operačního systému, jako je třeba OneDrive či Evernote Clipper nejspíše budete důvěrně znát. Možná ale některé položky vám nebudou říkat vůbec nic.

Správce úloh vám nicméně pomůže i v tomto případě, protože vám dokáže pomoci i při zjišťování informací méně známých aplikacích. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku, o níž se chcete dozvědět více a z místní nabídky vyberte příkaz Vlastnosti. Následně se vám zobrazí informace o umístění na pevném disku, o tom, zda má aplikace digitální podpis a řada dalších údajů, jako je například údaj o verzi, velikosti souboru a datu poslední změny.

Také můžete klepnout na položku aplikace ve Správci úloh pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vybrat položku Otevřít umístění souboru. Nato se spustí Průzkumník souborů a ve svém okně zobrazí obsah složky, ve které se příslušný spouštěcí soubor aplikace nachází. I to vám pomůže při zjišťování o účelu aplikace.

A konečně zřejmě nejužitečnější funkcí je položka Hledat online, k níž se opět dostanete po klepnutí pravým tlačítkem myši na položku aplikace ve Správci úloh. Vzápětí se spustí internetový prohlížeč a v jeho okně se zobrazí výsledky vyhledávání internetového vyhledávače Bing s odkazy na weby, které obsahují nějaké informace týkající se daného programu či služby.

Pokud se vám nějaká aplikace zdá podezřelá, zkuste se přesunout na web firmy Reason Software s názvem Should I Block It? a zde hledat informace na základě názvu souboru. Zde najdete zpravidla velmi solidní informace týkající se vámi vybraného programu či služby.

MIF21

 

Pokračování