Hlavní navigace

Server YouTube představil nové funkce pro své uživatele

2. 3. 2008

Sdílet

YouTube rozjíždí nový experimentální projekt s cílem poskytnout návštěvníkům oblíbeného serveru lepší uživatelské prostředí.

UI21

Server YouTube, který je vlastněn internetovým gigantem Google, tento týden spustil experimentální projekt na podporu uživatelů. Hlavní změnou je systém zobrazování stránek registrovaným uživatelům webu. Doposud se uživateli při navštívení stránek zobrazil seznam náhodně vybraných videí řazených dle počtu shlédnutí a stáří, to se ale teď změní. Vývojáři YouTube začlenili do zobrazování stránek algoritmus, díky kterému se uživatelům zobrazí souhrn videí z oblasti jejich předpokládaného zájmu. Tato „oblast zájmu“ specifická pro každého návštěvníka stránek je vytvořena na základě jím dříve sledovaných videí, udělených hodnocení či komentářů jeho přátel.


Cílem této změny má být přizpůsobení prostředí serveru všem lidem na míru. Jde zatím o experimentální verzi, kterou má možnost si vyzkoušet jen několik náhodně vybraných uživatelů. Přestože je projekt teprve na svém počátku, představitelé YouTube jsou přesvědčeni, že se jim tím podaří ještě více zvednout návštěvnost již tak velmi populárního serveru.

- - Adam Šoltys