Hlavní navigace

Server Lyrics policejně odstaven

1. 3. 1999

Sdílet

Zatímco v České republice se zpravodajství všech našich televizních stanic poněkud bulvárně zabývá Internetem j...


Zatímco v České republice se zpravodajství všech našich televizních stanic poněkud bulvárně zabývá Internetem jakožto semeništěm prostituce, pedofilů a neonacistů, v blízkém Švýcarsku se rozhodli si vyšlápnout na server, který patřil k světově nejvyužívanějším a nejnavštěvovanějším. Čím se provinil? Nabízel něco strašlivého: texty písniček. Pokud jste si chtěli broukat svou oblíbenou skladbu spolu s CD přehrávačem (či kazeťákem), našli jste si text zcela prostě zde. Navíc se konala každý měsíc soutěž o Miss Lyrics, kde jste ale kupodivu nalezli fotografie dívek oblečených a skutečně šlo jen a pouze o jejich přitažlivý vzhled.
Jednoho dne však nezávisle na sobě vtrhly dvě policejní jednotky z Basileje a Zürichu o síle 14 mužů do bytu dvou členů týmu Lyrics, a současně do sídla providera. Co našli, to zabavili. Servery taktéž zkonfiskovali.
Bude-li podobným způsobem postupovat česká policie, obávám se, že servery, na nichž jsou např. knihy o Neználkovi, přepisy textů českých písní (kupř. Vlasty Redla či Jarka Nohavicy) a další rádoby nelegální zdroje, skončí podobně.
Protože jde velmi pravděpodobně o útok na to, co činí Internet Internetem (snadná a sdílená dostupnost informací), uvádím adresu, na níž můžete vyplnit protestní petici: www.lyrics.ch.

Autor článku