Hlavní navigace

Sarah Palinová musela nechat zmrazit veškeré své mailové záznamy na Yahoo

15. 10. 2008

Sdílet

Republikánské kandidátce na post viceprezidenta USA bylo nařízeno, aby ochránila emailové zprávy ve své osobní schránce kvůli možnému narušení bezpečnosti státu způsobenému ziskem těchto informací.

MIF22

Email Palinové je středem pozornosti médii již od minulého měsíce, kdy někdo nelegálně proniknul do její schránky na Yahoo a zveřejnil detaily jejích zpráv na internetu. Portál Wikileaks publikoval několik screenshotů emailových zpráv pocházejících ze schránky americké političky, dále emailové adresy rodiny Palinové a další data získaná z emailové schránky viceprezidentské kandidátky.


Z aktu narušení soukromí byl obviněn dvacetiletý David Kernell ze státu Tennesee. Pokud by byl usvědčen z tohoto překročení zákona, může být odsouzen až k pěti letům vězení a dostat pokutu ve výši 250 000 dolarů. On ale vinu popírá a bude u soudu v Knoxville hájit svou nevinu.

Komentář:

Impulzivní republikánka Palinová je po této zprávě opět středem pozornosti. Díky svým silně konzervativním názorům a pestré minulosti je doslova magnetem pro novináře a ti bez váhání využijí jakýkoli podnět týkající se její osoby k dalšímu křiklavému nadpisu a bulvárnímu článku. Není se co divit – není zrovna běžné, aby na tak vysokou funkci kandidovala bývalá modelka, zastánkyně křesťanských tradic, matka několika dětí a nadto žena s velmi ostrou rétorikou.

- - Jakub Koval´

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).