Hlavní navigace

SanDisk žaluje 25 výrobců flash disků

29. 10. 2007

Sdílet

Americký výrobce pamětových zařízení s flash čipy SanDisk žaluje celkem 25 společností z celého světa za zneužití technologií, které SanDisk vyvinul a má je patentované.

skoleni

SanDisk nejenže vyrábí USB flash disky a další paměťová zařízení, ale má i vlastní laboratoře, kde jeho inženýři testují nové technologie. A to je právě jablko sváru. Podle SanDisku totiž celkem 25 výrobců používá ve svých produktech technologie, které má SanDisk patentované.


Mezi žalovanými jsou například LG, Corsair, Kingston, Transcend, Verbatim, Memorex, PNY, PQI a další. Jedná se tedy o velké firmy prodávající své produkty po celém světě. Podle SanDisku tyto firmy zneužili celkem 12 patentů. Pět stížností bude posuzovat obchodní komise USA (ITC), zbylých sedm pak jde přímo k americkým soudům.

"Tato akce má demonstovat práva SanDisku na své vlastní technologie a chránit investice, které SanDisk do výzkumu dává," řekl v této souvislosti Earle Thompson, hlavní právní zástupce SanDisku.

Bude jistě zajímavé sledovat, kdo tento soudní spor vyhraje. V sázce není jen právo SanDisku na ochranu svého výzkumu, ale také tučné odškodné, pokud vyhraje.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).