Hlavní navigace

SanDisk má finanční problémy

7. 9. 2008

Sdílet

Společnost SanDisk má finanční problémy, a vedení vážně uvažuje o prodeji celého podniku třetí straně. První zájemci už o sobě dali vědět.

Cloud23

Není to zase tak dlouho, co ředitel společnosti SanDisk kritizoval Microsoft za malou optimalizaci operačního systému Windows Vista pro flashové pevné disky.

Microsoft tehdy chybu uznal a usilovně pracuje na nových updatech, které by problémy řešily. Nyní je v problémech sama společnost SanDisk a nutno říci, že ve velkých.

Společnost se prý topí v dluzích, které se kvůli dalším ztrátám neustále zvyšují. Již prý není způsob, jak se z krize bez silného investora dostat, a tak dochází k nejhoršímu, tedy k prodeji samotné společnosti.

Zatím to jsou nepotvrzené informace, ale zájem už prý projevily společnosti jako je Seagate nebo Samsung a v současné době probíhají jednání na těch nejvyšších úrovních. A je proč. Nejde tak úplně o záchranu společnosti jako spíše o patenty, které SanDisk vlastní. Podle informací zahraničních médií by například odkoupení SanDisku Samsungem mohlo společnosti ročně ušetřit až 350 milionů dolarů (5,5 miliardy korun) právě za různé poplatky z používaní patentů cizí společnosti.

Kvůli tíživé finanční situaci je velmi pravděpodobné, že k obchodu nakonec dojde ať už SanDisk odkoupí Samsung, Seagate či někdo úplně jiný.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).