Hlavní navigace

Samsung Galaxy Tab - 7" dotyková obrazovka, dva fotoaparáty a Android 2.2

3. 9. 2010

Sdílet

Samsung ve čtvrtek na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně představil svůj Galaxy Tab - 7” dotykový tablet s operačním systémem Android 2.2, jehož cílem je přímo konkurovat iPadu.

 

(video)

 

Galaxy Tab nabídne rozlišení 1024 x 600 pixelů, 1GHz procesor Cortex A8 a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit až na 32 GB. Na přední straně tabletu se navíc nachází 1,3Mpx fotoaparát pro videokonference a na zadní straně 3Mpx fotoaparát s LED bleskem.

Jelikož je zařízení dodáváno s Androidem 2.2, těšit se můžeme i na podporu Adobe Flash 10.1, kterou iPad postrádá. Předinstalován bude i augmented reality prohlížeč Layar spolu s aplikací Swype, jež umožňuje uživatelům psát na virtuální klávesnici nepřetržitým tažením prstu z jednoho písmene na druhé. Fyzickou klávesnici lze připojit dodatečně.

„Díky jeho velikosti jej můžete bezproblémově přenášet. Váží navíc pouhých 380 gramů, takže jej bez problémů udržíte jednou rukou. Obávat se nemusíte ani přílišné tloušťky, ve skutečnosti je velmi tenký. Stejně tak jako smartphone. Díky zmíněným parametrům jej lze používat stejně pohodlně jako mobilní telefon. A vleze se i do vnitřní kapsy vašeho saka,“ řekl o nově představeném produktu Thomas Richter, vedoucí produktové divize Samsungu.

skoleni

Na internet se připojíte prostřednictvím technologie HSPA či Wi-Fi. Dále lze tablet používat i jako mobilní telefon.

Na evropských trzích se objeví v říjnu, jeho cena však zatím nebyla stanovena. Samsung v současné době o uvedení na trh jedná i s americkými mobilními operátory, na datum uvedení si ale ještě počkáme.