Hlavní navigace

S hudbou a rychlými daty se vám den bude zdát krásný

27. 3. 2007

Sdílet

Společnost Sony Ericsson představila nového zástupce řady Walkman mobilů – model W580i a véčko Z750i s podporou HSDPA. Na své si přijdou také fanoušci 3D her a na přibalenou 512MB paměťovou kartu lze uložit mnoho dat

UI21


W580i je vybaven FM rádiem s RDS a hudebním přehrávačem Walkman 2.0, který podporuje funkci rozpoznávání hudby TrackID. Ta umí snadno identifikovat interpreta i jméno přehrávané skladby. Jak je u Walkman mobilů zvykem, tak i model W580i je vybaven samostatnými tlačítky pro ovládání hudby. O snadný převod hudby z počítače do telefonu se postará dodávaný software Disc2Phone. Na přibalenou 512MB paměťovou kartu lze uložit až 470 písniček*.

V mobilu W580i najdeme dvoumegapixelovým fotoaparátem, který je viditelný až po otevření telefonu. O vytvořené snímky se může uživatel snadno podělit se svými blízkými prostřednictvím MMS, technologie Bluetooth či obrázkového blogování.

Walkman mobil W580i je rovněž vybaven sportovními aplikacemi. Prostřednictvím těchto funkcí bude mít sportovně založený uživatel přehled o počtu kroků, které ušel, rychlosti běhu, vzdálenosti i počtu spotřebovaných kalorií. Na své si přijdou také fanoušci 3D her. V telefonu jsou předinstalovány dva tituly – oblíbená hra The Sims 2 a logická hra Lumines.K Walkman mobilu W580i si uživatel může pořídit řadu příslušenství pro širší možnosti při poslechu hudby. Mezi ně patří například kapesní reproduktory Sony Ericsson s označením MPS-70, bezdrátový hudební přijímač MBR-100 pro přehrávání hudby v automobilu či v domácím audio systému nebo přídavné reproduktory MPS-75. Čtyřpásmový Walkman mobil Sony Ericsson W580i bude uveden na trh v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku, a to v bílém a šedém barevném provedení.Sony Ericsson Z750i nabízí kromě HSDPA i podporu technologie EDGE. Čelní strana véčka je z materiálu připomínajícího zrcadlo a vytváří tak poutavý design. Vnější displej je pod tímto zrcadlem ukrytý a je viditelný pouze pokud je aktivní.

Přístroj podporuje i push e-mail na platformě Java a protokoly POP a IMAP. Snímky pořízené integrovaným dvoumegapixelovým fotoaparátem přístroje Z750i lze prohlížet na velkém 2,2“ displeji. Díky PictBridge je možné fotografie vytisknout bez přítomnosti počítače pouhým připojením telefonu přímo k tiskárně. Pro zpříjemnění času lze využít zabudované FM rádio s RDS nebo 3D hry.Sony Ericsson Z750i je vybaven aplikací pro obrázkové blogování. Ta umožňuje snadné vytváření a úpravu osobních blogů přímo v mobilním telefonu. Veškerá data lze uložit na přiloženou 125MB paměťovou kartou, kapacitu paměti lze ale rozšířit až na 2 GB. Třípásmový HSDPA a čtyřpásmový EDGE telefon Sony Ericsson Z750i bude uveden na trh v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku, a to v šedém a růžovém barevném provedení.

*Závislé na přednastaveném obsahu telefonu. Počet skladeb založen na předpokladu použití formátu eAAC+.

Foto:: Sony Ericsson

- - Tomáš Jirásko