Hlavní navigace

Rychlejší spuštění Chromu díky rozšíření Native Lazy Tabs

22. 8. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Máte-li internetový prohlížeč Google Chrome nastaven tak, aby se po jeho spuštění obnovily všechny záložky z předchozí relace, dozajista záhy zaznamenáte, že se tento prohlížeč spouští poněkud pomalu. Problém s pomalým spouštěním vyřeší rozšíření Native Lazy Tabs.

Pokud si nastavíte internetový prohlížeč Google Chrome tak, aby se při jeho spuštění obnovily záložky z předchozí relace, může spouštění trvat doslova celou věčnost, zejména v případě, kdy se obnovuje obsah deseti a více záložek. Problém takto dlouhého spouštění je kupodivu velmi prostý – jde o to, že se Google Chrome snaží načíst obsah všech záložek najednou, což jednorázově zatíží celý výpočetní systém. Řešení nabízí rozšíření s názvem Native Lazy Tabs.

Rozšíření Native Lazy Tabs zastavuje načítání všech záložek kromě té, kterou máte právě nastavenu jako aktivní. Ostatní záložky se načtou a ve chvíli, kdy se na ně přepnete. Jedná se svým způsobem o podobnou funkci, jakou můžete nalézt v internetovém prohlížeči Opera od verze 41, která byly uvedena loni v říjnu.

Co se týče samotného rozšíření, v podstatě se s ním nic moc dělat ani nedá. Jednoduše rozšíření nainstalujete z internetového obchodu Chrome a necháte je dělat svoji práci. Rozšíření totiž nenabízí žádné možnosti konfigurace.

skoleni

Abyste funkčnost rozšíření Native Lazy Tabs otestovali, jednoduše spusťte internetový prohlížeč Google Chrome. Během spouštění internetového prohlížeče prostřednictvím klávesové zkratky Shift+Esc zobrazte Správce úloh Google Chrome. Zde byste měli zjistit, že se v něm nachází pouze aktuálně otevřená záložka. Ostatní záložky jsou sice samozřejmě k dispozici také, nicméně ve správci úloh se nezobrazí jako záložky využívající paměť, dokud nedojde k načtení jejich obsahu po jejich aktivaci.

Jak již bylo uvedeno, nemá rozšíření Native Lazy Tabs sice žádné možnosti konfigurace, ale na druhou stranu prostě a jednoduše dělá to, co má a dělá to dobře. Díky němu se vám Google Chrome bude spouštět a běžet daleko svižněji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).