Hlavní navigace

Rychlá nabíječka Varta i pro konkurenční baterie

1. 8. 2007

Sdílet

Nová nabíječka Varta 15 Minute Ultra Fast Charger dokáže rychle nabít nejenom baterie vlastní produkce, ale umí si poradit i s rychlým nabitím baterií jiných značek

skoleni

Již v roce 2003 uvedla Varta na trh v té době světově nejrychlejší nabíjecí systém – řadu nabíječek 15 Minute Charge & Go. Nyní tuto řadu doplnila uvedením nové 15 minutové nabíječky 15 Minute Ultra Fast Charger,


Hlavní novinkou nabíječky 15 Minute Ultra Fast Charger je skutečnost, že za 15-20 minut nabije každou NiMh nabíjecí baterii (20 min na 2700mAh baterie). Za 15 min tak můžete mít až 4 baterie připravené pro MP3 přehrávače, foťáky a ostatní po energii žíznící zařízení. Dosud bylo možné dosáhnout extrémní rychlosti nabití pouze u baterií technologie IC3, ostatní baterie nabíječka dobíjela standardním způsobem v rozmezí až několika hodin.

Princip činnosti rychlonabíječky je založen na principu kontroly teploty, kdy tento mechanismus kontroly chrání baterii proti zničení. Nabíječka kontroluje stav každé jednotlivé vložené baterie. Tím je eliminováno přebíjení a přehřívání baterie, které má dopad na životnost akumulátoru. Systém rozpozná například špatně vložené baterie, stejně jako běžné (nenabíjecí) baterie a zastaví nabíjení. Čtyři LED diody informují o stavu každé baterie individuálně.

Varta pro svoji novou prémiovou nabíječku nabízí standardně 3letou záruku. V prodeji budou dvě verze nabíjecího systému – nabíječka s dvěma 1000mAh bateriemi (AAA) speciálně určená pro majitele MP3 přehrávačů, kteří spotřebují velké množství baterií. Druhá sada obsahuje nabíječku Ultra Fast, čtyři baterie (AA) a 12V autoadaptér. Doporučená prodejní cena je stanovena na 1 799 Kč.

- - Tomáš Jirásko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).