Hlavní navigace

Ricoh představuje modely Aficio MP C2050 a MP C2550

17. 12. 2008

Sdílet

Mezi standardní funkce patří kopírování s oboustranným vstupem a výstupem. Zadávání funkcí je jednoduché díky přehlednému barevnému dotykovému LCD displeji.

skoleni

Společnost IMPROMAT uvádí na trh novou řadu barevných multifunkčních zařízení pro menší kanceláře. Modely Aficio MP C2050/MP C2550 od společnosti RICOH jsou plnohodnotné tiskové, kopírovací, skenovací a faxové stanice s rychlostí 20/25 stran za minutu s podporou formátu A3. Přes širokou škálu nabízených funkcí nezabírají v kanceláři cenné místo.


Mezi standardní funkce patří kopírování s oboustranným vstupem a výstupem. Zadávání funkcí je jednoduché díky barevnému dotykovému LCD displeji. Tisk je možný jak přes USB, tak i síťové rozhraní s podporou všech běžných prostředí. Obsluze při tisku pomůže tiskový ovladač RPCS se snadným jednotlačítkovým nastavením jednotlivých úloh. Další možnosti rozšíření zahrnují například rozhraní Gigabit Ethernet, WirelessLAN či Bluetooth. Standardní skenovací modul pak umožňuje odesílání barevně nasnímaných dokumentů jak na e-mailové adresy, tak i do složek Windows, FTP, či Novell ve formátech JPG, TIF a PDF. Novinkou je pak skenování na SD karty a USB média. Volitelné faxování je i u tohoto modelu řešeno jak metodou Super G3, tak i Internet Fax a IP-Fax. K tomu dále přispívají funkce směrování příchozích faxů do souborových složek a e-mailů, což zjednodušuje distribuci zpráv a šetří papír. Pro běh zákaznických aplikací na zařízení slouží Java ME platforma RICOH ESA, do které přispívají vývojáři, registrovaní v RiDP programu.

Kromě standardního oboustranného výstupu umožňují modely Aficio MP C2050/MP C2550 rozšíření o vestavěný finišer s vícepozičním sešíváním až 50ti listů a možnosti děrování. Pro ochranu dat na zařízení je možné modely doplnit o šifrovací modul či modul ochrany před kopírováním důvěrných dokumentů.

- - Čestmír Žák