Hlavní navigace

Recenze: Zone Alarm Extreme Security

27. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Check Point
Velcí hráči to mají snadnější: když pomyslíme na bezpečnostní balík, první nápady se asi budou pohybovat někde kolem Kasperskyho nebo Symantecu. Pokud se ale podíváme směrem Zone Alarm firmy Check Point, uvidíme, že nejnovější verze zvládne totéž.

Design není zrovna z nejpohlednějších (z mého subjektivního pohledu), ale je dostatečně intuitivní, takže se v něm neztratíme. V třech hlavních zónách Antivirus a Firewall, Web a Soukromí, a Mobilita a Data jsou uchovány všechny jednotlivé aplikace, který tento pokročilý balík nabízí. Uvnitř je přehledná nabídka aplikací, které se můžeme spustit, včetně detailního doladění. Přidané ikonky pro Twitter a Facebook jsou rušivé a firmy by si podobné tlaky na pochvalné poklepání na záda mohly odpustit.

ZAES

Antivirus běží jak švýcarské hodinky, včetně aplikace Advanced Real Time, která není ničím jiným nežli konstatním přístupem ke cloudové databázi. V nezávislých testech se antivirová a antimalwarová ochrana dostala na přední příčky. Není divu, je to Kaspersky. K tomu ale dostaneme navíc aplikaci Threat Eulation a Anti-Keylogger. Ta první monitoruje disk a především adresáře určené pro stahování a obsahující PDF a soubory z balíku Office. Jak se objeví něco nového, aplikace požádá o povolení nový soubor prověřit.

Výrobce již tradičně sází na kvalitu své firewalové ochrany. K základu je přidán Identity Lock, který blokuje nepovolené odeslání osobních dat. Nabíc dostaneme rok monitorování 5 GB zálohy pomocí Identity Guard, v prémiové verzi programu najdeme i bezpečnostní ochranu Blur firmy Abine. To je jak program pro chránění hesel, tak i aplikace Do Not Track.

ZAES

 

Anti-spamový filtr využívá aplikaci firmy SonicWall a i když má až příliš vysokou nabídku jednotlivých nastavení, nemá nejlepší účinnost. Na něco podobného ovšem poukazuji u těchto aplikací již dlouhé roky a změna nikde, takže pomalu ale jistě docházím k názoru, že to prostě jinak nejde.

Výrazně vylepšená je ale rodičovská ochrana, kterou si ovšem musíme ostražitě nainstalovat, protože automaticky to nejede. Celkem správný krok, protože ne každý ji potřebuje. Jedná se o velice solidně fungující program ContentWatch Net Nanny 7.

ZAES

Mezi další zajímavé nabídky patří možnost vyhledávání ztraceného laptopu, aplikace využívá triangulace pomocí WiFi. Důležité je ale nejen najít, ale také zablokovat, a i to v nabídce je. Zapomenout nelze ani na možnost vyladit počítač, byť podobné ladění není zrovna bezpečnostní aplikace.

Verdikt

Co říci na závěr – program je kvalitní, jednotlivé aplikace fungují spolehlivě. V detailní nabídce a vyla%dování jednotlivých funkcí se začátečník může ztratit, ale na druhé straně vše funguje automaticky natolik dobře, že do toho nějaký neumětel nemusí strkat nos. A pokud pogram skenuje, na solidním počítači to ani nepocítíme. A tak můžeme s klidem sáhnout i po méně „slavné“ značce.

ZAES

 

Pro: Všechno běží jak má, velice výkonný firewall.

Proti: Anti-spam jen průměrný

Celkem: 85 procent

Tip MIF pravo

Výrobce: Check Point

Cena: 69,95 USD (zhruba 1 700 Kč)