Hlavní navigace

Recenze: zdroj In Win Commander 850 W

15. 3. 2009

Sdílet

Pokud jde o upgrade počítače, jsou zdroje často opomíjenou komponentou. Navíc lze u většiny uživatelů vypozorovat snahu o výběr toho nejlevnějšího dostupného zdroje, přičemž je doufáno v co nejdelší životnost a funkčnost.

In Win Commander 850 W

 

Někdy se ovšem vyplatí do zdroje investovat o něco více. Lepší a dražší typy zdrojů, jako například tento model značky In Win, mohou váš PC uchovat v mnohem tišším a vychlazenějším stavu, přičemž garantují adekvátní energetický výkon i pro ty náročnější (např. herní) stroje. Společnost In Win je známá především svou řadou počítačových skříní s inovativním designem, a zavedený standard nyní aplikuje i u nové série zdrojů s označením Commander.

Tento vojensky vypadající produkt přichází v matné tmavě zelené barvě s označením a specifikacemi přímo na těle zařízení v typickém „army“ šablonovém fontu. V podobném duchu je vyvedena i vícejazyčná uživatelská příručka, která však právě proto trpí nízkou čitelností.

Na první pohled nejvýraznějším prvkem jednotky je masivní větrák o průměru 14 cm, který zařízení chladí při minimálním hluku.

Modulární systém kabeláže zdroje vám pomůže udržet pořádek ve vaší PC skříni, přičemž umožňuje zapojení pouze těch kabelů, které potřebujete pro napájení komponent ve vašem konkrétním PC. To minimalizuje nepřehlednost a také umožňuje téměř nerušené proudění vzduchu u chladičů komponent.

Každý socket na zdroji je vybaven malou plastovou krytkou. U každého konektoru se také nachází malá popisná ikonka, která vám pomůže určit správné zapojení komponent.

Ke zdroji je dodáván vak na suchý zip ke skladování nepoužitých kabelů a krytek, i obal na samotné zařízení, pokud byste ho chtěli někam samostatně přenášet.

Každý z dodaných svazků kabelů je dostatečně označen a zabalen v pružné síťce. K dispozici jsou i čtyři šesti/osmipinové PCI Express kabely, které umožňují připojení duálních grafických karet pro vysoce výkonné herní systémy.

Commander má certifikát 80Plus pro energetickou efektivitu. Přestože jsme testovali zdroje v této oblasti ještě efektivnější, Commander je oproti sériově dodávaným PSU přece jen velkým krokem vpřed.

Vlastnosti

ATX 12V 2.3 a EPS 12V 2.91, 850 W, tichý 14 cm větráček, certifikát 80Plus, životnost více než 100 tisíc hodin, rozměry: 150 x 160 x 86 mm.

Verdikt:

Ať už se vám military design Commanderu líbí či nelíbí, jistě oceníte důraz na detail ze strany výrobce a nadprůměrnou kvalitu tohoto výkonného zdroje.

skoleni

Cena: cca 4000 Kč (200 USD)

Hodnocení: 85%