Hlavní navigace

Recenze: Webroot Internet Security Complete

25. 2. 2011

Sdílet

Do nabídky internetových bezpečnostních balíků se v posledních letech pustila i společnost Webroot, do té doby známá spíše svým velice vydařeným antispywarovým programem Spy Sweeper.

Do nabídky internetových bezpečnostních balíků se v posledních letech pustila i společnost Webroot, do té doby známá spíše svým velice vydařeným antispywarovým programem  Spy Sweeper. Předchozí verze ale do světa nějak mimořádnou díru neudělala. Jak je na tom verze letošní?

Podle očekávání v ní najdeme všechny základní aspekty, které dnes v bezpečnostním balíku (navíc za 80 dolarů) očekáváme, včetně prostoru pro onlinové zálohování a pár utilitek určených doladění počítače. Celý program je rozdělen na čtyři základní oblasti – Počítačová bezpečnost, Synchronizace a Sdílení, Čistění systému a Soukromí.

Samotná instalace je celkem rychlá, ale značná část dat se stahuje v aktuální podobě z internetu, takže doba instalace bude záviset především na rychlosti vašeho připojení. Uživatelské rozhraní se dočkalo potřebného faceliftu, byť my v redakci považujeme kombinaci purpurové a zelené barvy za poněkud obtížně slučitelnou s většinovým vkusem.

Možností k tomu, abychom sáhli "pod kapotu" a nastavení si upravili podle vlastních potřeb, zde existuje víc než dost.  Co v balíku naopak chybí, je rodičovská kontrola, pro někoho zbytečnost, pro někoho jasný důvod, proč Webroot nekupovat. Nezávislé testy řadí letošní Webroot do horní poloviny testovaných programů, pryč je tedy velká slabina minulé verze – nevalný firewall. Stejně spolehlivý byl i antivirový program a antispyware.  Co nás však bohužel nijak nenadchlo, je antispam, podporující pouze Outlook Express (který Microsoft již nahradil aplikací Windows Life Mail) a Outlook. A to je v dnešní době těžko odpustitelná chyba.

Verdikt:

Od minulé verze došlo zcela nepochybně k řadě vylepšení, ale plně dosáhnout konkurenci se autorům Webroot Internet Security Complete přece jenom stále nepovedlo. A tak bude lepší sáhnout po osvědčených programech.

skoleni

Hodnocení: 55 %

Cena: 80 USD (1450 Kč)