Hlavní navigace

Recenze: Varta V-Man - Energie připravená na cesty

16. 3. 2011

Sdílet

Typická krizová situace, kdy se nacházíte na cestách a vašemu mobilnímu telefonu, GPSce nebo hudebnímu přehrávači dochází energie, má své řešení.

Typická krizová situace, kdy se nacházíte na cestách a vašemu mobilnímu telefonu, GPSce nebo hudebnímu přehrávači dochází energie, má své řešení. Na trhu se totiž naštěstí můžete setkat s celou řadou produktů, které v případě nouze poslouží jako přenosný zdroje energie. Jedno ze zařízení spadajících do této kategorie představuje například Varta V-Man, které se k nám nedávno dostalo na testy.

Varta V-Man je určen pro nabíjení rozličných zařízení na cestách. V balení naleznete primárně Li-Ion baterii, kterou nabijete pomocí přiložené nabíječky. O stavu zbývající energie vás pak informují stavové diody po stisku určeného tlačítka. V balení dále najdete také adaptéry určené pro drtivou většinu mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení. Obecnou kompatibilitu zajišťuje adaptér na miniUSB, ale také microUSB. Klasický konektor USB je potom umístěn přímo na V-Manovi. Zařízení si díky této výbavě poradí také s většinou MP3/video přehrávačů a problém nebudete mít ani s GPS navigací.

 

Pochopitelně nechybí ani konektor na iPhone či iPod. K dispozici je zde rovněž speciální USB „nástavec“, sloužící jako předsádka pro zařazení, jež při nabíjení vyžadují na USB portu komunikaci. Veškeré výše uvedené adaptéry se připojují na speciální kabel, který je opatřen navijáčkem  – podle potřeby ho tak lze prodloužit. Konec kabelu pak disponuje klasickým USB portem, stejně jako V-Man, takže je možné adaptéry využít nejen s nabíječkou, ale také připojením k USB portu počítače.

Zařízení se dodává v balení spolu s USB nabíječkou, kterou lze samostatně využít také při nabíjení všech podporovaných zařízení – stačí připojit kabel a adaptér. V-Man tak může v domácích podmínkách nahradit veškeré další nabíječky pro vaše zařízení. Samotné zařízení lze nabíjet rovněž z USB portu počítače či notebooku, nabíjecí doba se tím však pochopitelně prodlouží. Z našeho testu vyplynulo, že nabití V-Mana z elektrické sítě zabere v průměru 1 až 2 hodiny.  Výrobce deklaruje, že plně nabité zařízení je schopné nabít dvakrát mobilní telefon nebo desetkrát MP3 přehrávač, s čímž na základě našich zkušeností můžeme souhlasit.

Do značné míry je ovšem finální výsledek ovlivněn kapacitou baterie daného zařízení - interní Li-Ion baterie V-Mana totiž disponuje kapacitou 1800 mAh. Spolu se zařízením je dodáván i transportní pytlíček, který pojme V-Man a několik vybraných adaptérů, ne však všechny najednou. Při balení na cesty tedy musíte uvažovat nad tím, jaká zařízení budete zřejmě nabíjet. Díky přítomnosti klasického USB na zařízení a adaptérů se V-Man stává dobrou volbou nejen na cesty. Může se stát vítaným mobilním zdrojem energie nejen pro mobily či GPSky, ale také pro různá USB zařízení jako jsou větráčky či lampičky.

skoleni

Hodnocení: 80%

Varta V-Man Power Pack

Elektrochemický systém    Li - Ion
Porty                USB
Rozměry            150 mm x 230 mm x 65 mm
Váha                150 g
Kapacita baterie        1800 mAh
Výbava v balení            adaptéry, přenosný pytlík, USB nabíječka, V-Man
Stavová dioda            ano
Záruka                3 roky
Cena                1299 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).