Hlavní navigace

Recenze: SpeedUpMyPc 2009

2. 12. 2008

Sdílet

S bláznivými názvy programů se v poslední době roztrhl pytel, budiž nám však útěchou, že tento software přichází ze země, odkud bychom ho nečekali – z Malty.

MIF22

Jak již samotný název naznačuje, jedná se o program, snažící se vymáčknout z počítače i tu nejposlednější kapičku síly, což se po delším používání může zatraceně hodit. Samotná instalace chvilku trvá a některé antivirové programy při ní dostávají bolení hlavy. Nicméně po chvíli se dobré dílo podaří a můžeme začít s optimalizací nastavení počítače.


Základní okno nabídne řadu základních nástrojů, od optimalizace paměti až po programy, které se otevírají současně s operačním systémem. U jednotlivých procesů si můžeme stanovit i prioritu, navíc si jednotlivé operace ještě můžeme ručně doladit. Nechybí ani optimalizace připojení k internetu či vymazávání stop po surfování na vlnách internetu. V nové verzi je navíc možnost provést krok zpět, pokud totiž máme pocit, že nová změna je k horšímu, spustíme Recovery Suite, která vyloví pozměněnou část z karantény a počítač vrátí do původního stavu.Až dosud se jedná víceméně o Task Manager „na steroidech“, resp. Epizodu ze seriálu „co všechno by Task Manager mohl umět, kdyby v Microsoftu jen trochu chtěli“. Nad rámec těchto „samozřejmostí“ nabízí program navíc možnost získat detailní informace o systému a mnohem pohodlnější možnost odinstalování programů. Řadu procesů navíc program monitoruje a hlásí případné změny.

Automatické ovládání potěší amatéry, možnost detailního nastavení zase zahřeje na srdci každého znalce. Jako snad jediný negativní bod můžeme označit nečekanou hardwarovou náročnost, přece jenom požadavek procesoru Pentium 4 bychom u podobné utility zřejmě nečekali.Verdikt:

Jelikož většinu jednotlivých aplikací při důkladném hledání u Windows najdeme, může se zdát, že je za tento program škoda peněz. Za svoji cenu (v současné chvíli program stojí 29.95 dolarů) ale nabízí všechny důležité utilitky v jednom pracovním okně, mnohem jednodušší ovládání a řadu funkcí, které fungují automaticky. A to za ty peníze již stát může.

- - Václav Větvička

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).