Hlavní navigace

Recenze: Soutěže a testy pro celou rodinu – všeobecný přehled

21. 10. 2008

Sdílet

Titul Soutěže a testy pro celou rodinu – všeobecný přehled nabízí zábavnou formou možnost odreagování, ale hlavně i postupné získávání a upevňování znalostí z všeobecného přehledu.

skoleni

Titul Soutěže a testy pro celou rodinu – všeobecný přehled totiž nabízí zábavnou a velmi nenápadnou formou možnost odreagování, ale hlavně i postupné získávání a upevňování znalostí z všeobecného přehledu. Celý tento produkt je dle vyjádření autorů prvním z připravované ucelené edice Příprava k přijímacím zkouškám na SŠ a přináší čtyři typy soutěží založených na otázkách ze šesti tematických okruhů – Český jazyk a literatura, Dějepis, Přírodopis, chemie, fyzika, Význam slov, Zeměpis a Všeobecný přehled.
Předpřipravené otázky v těchto kategoriích jsou dále rozdělené na pět skupin podle své obtížnosti, z čehož těží všechny čtyři hry. V nabídce je kvíz Miliardář (obdoba televizního chcete být milionářem), Hop nebo trop a Desítka. Čtvrtou hrou je myšleno procvičování a samotné učení ve formě testu nebo procvičování. Princip všech her je podobný – vybíráte si otázky a k nim dostanete čtyři možné odpovědi na výběr. Jako v každé podobné soutěži máte také možnost nápovědy, stejně tak nechybějí mnohdy až vtíravé a každopádně vyrušující hlášky komentátora, před nimiž není úniku. Ale po čase si na tyto hlášky zvyknete a přestanete je vnímat. Asi nejhezčí a nejrealističtější upozornění od moderátora přichází v době, kdy jsme hráli Miliardáře a „lovili“ odpověď na googlu a moderátor nám svým neotřelým hlasem oznámil, že otázka je zřejmě těžší, než se ze začátku zdála.Verdikt:

Zásoba otázek je samozřejmě omezená, nicméně hry byste museli hrát minimálně několik hodin, abyste se dostali do fáze, kdy bude víc již použitých otázek než těch nových. Ale o to asi v přední řadě jde – opakováním dosáhnout nabytí vědomostí z poměrně široké škály všeobecného přehledu určeného pro přípravu na přijímací zkoušky na SŠ.

- - Petr Matuška

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).