Hlavní navigace

Recenze: SNS-HDR Pro 2.2

22. 6. 2017

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Pro změnu z polské dílny pochází alternativa v současné době tak populární fotoeditační aplikace HDR.

Software s poněkud záhadným názvem vyvinul Sebastian Nibisz, který bez nějaké velké finanční podpory udělal kus pořádné práce. Program si na nic jiného nehraje. HDR můžeme uplatnit jak u série obrázků, tak i systém trochu podfouknout a pohrát si s fotografií jedinou.

Rozhraní je celkem klasické, takže jsme za chvíli jako doma. Program otevírá všechny obvyklé formáty, v nabídce je většina obvyklých fotoeditačních kroků. Některé aplikace jako Microcontrast nebo Microdetails odpovídají klasickým krokům u Photomatixu, ale tady k nim dostaneme ještě dvě další separátní kroky Highlights Protection a Midtone Contrast. To je krok, který u ostatních programů postrádám. Možnost detailně ovlivňovat jen highlights je v každém případě krokem vpřed, malinká ikonka „H“ nás na jejich ovládání upozorní.

Vedle verze Lite, která je zdarma, máme k dispozici ještě verzi Home za 30 eur a verzi Pro za 85 eur. Nejdražší verze láká k zakoupení funkcí Series Processing, všechno ostatní je stejné, tedy pokud nepočítáme licenci k profesionální práci, kterou má jen verze Pro. Je to v podstatě stejná funkce jako stará známá Batch Processing, ale tahle je flexibilnější. Jedná se totiž o určitou kombinaci hromadných úprav a jednotlivých úprav, takže je to stále rychlejší než to dělat po jednom snímku, ale máme není to takové to „jedna velikost pro všechny“.

Co chybí? Spojování jednotlivých fotografií funguje spolehlivě, ale RAW formát by mohl mít víc funkcí a manuální kontrolu nad uspořádáním. Neškodila by ani funkce odstranění šumu. Ale to už ty chyby opravdu hledáme. Pomalé načítání větších souborů je snad jediné, co můžeme skutečně vytknout.

Verdikt

SNS-HDR potěší každého, kdo hledá jednoduchou a přitom robustní alternativu pro HDR úpravy. Potěší nejen snadným ovládáním a dobrou cenou, ale také tím, že výsledky jsou realistické. Pokud máme pocit, že u HDR musíme šlapat na plyn až na doraz, budeme se muset porozhlédnout někde jinde.

 

Pro: Přirozené výsledné efekty

Proti: Oproti podobným programům je pomalejší

Celkem: 80 procent

MIF21

Výrobce: Sebastian Nibisz

Cena: 0 až 85 eur (0 až 2 235 Kč)