Hlavní navigace

Recenze: Smartmask 6

Sdílet

 Autor: Akvis
Ruská softwarová společnost Akvis nabízí šestou verzi svého úspěšného programu Smartmask. Podobných programů není nikdy dost, navíc ne každý se může chlubit jednoduchým ovládáním nebo kvalitním výsledkem. A tak se podívejme na to, jak se to daří Akvisu.

Příležitostí, kdy budeme potřebovat použít jen část fotografie, bývá víc, než by se na první pohled mohlo zdát možné. Pokud se jedná o vystřižení a další použití něčeho jako je patník, je to jednoduché. Pokud se ale jedná třeba o dívčí vlasy, je to kus života těžkého.

 

Instalace je svižná, podle toho, kterou verzi jsme koupili, budeme mít buď samostatný program nebo plug-in pro Adobe. Ani práce není složitá, k dispozici máme buď automatický modul Auto, kde za nás pracuje algoritmus a nabízí části obrázku k dalšímu zpracování, nebo Manual, kde všechno „odedřeme“ sami.

 

Lenoši se samozřejmě vyberou automatickou práci. Tam si modrou tužkou uděláme čárku uvnitř vybraného předmětu, červenou ho nahrubo obtáhneme a necháme program pracovat. K lepší a detailnější práci máme všechny běžné nástroje jako vymazávání nebo Magic Brush. Při ukládání získáme soubor, který obsahuje jak původní obrázek, tak i konečné dílko a všechno mezitím (to se uložilo automaticky).

V předchozí verzi se objevila možnost vkládat nové obrázky rovnou na Twitter, Facebook, Tumbir, Flickr a Google+, byla zvýšena robustnost nástrojů Eraser a History Brush a vyšší podpora novějších formátů RAW.

Verdikt

Program existuje jak v 32, tak i v 64 bitové verzi a kupodivu se nezapomnělo ani na Max OS X. Snad jen těch 69 dolarů je poměrně vysoká cena. Jediné, co v tomto ohledu potěší, je skutečnost, že registrovaní majitelé dostanou šestku zadarmo.

Pro: Jednoduché ovládání

Proti: Vyšší cena

Celkem: 80 %

webcast_aruba

Výrobce: Akvis

Cena: 69 USD (asi 1 800 Kč)