Hlavní navigace

Recenze: Samsung T240HD

20. 1. 2009

Sdílet

Cílová skupina tohoto displeje je vcelku jasná – rychlá odezva displeje a průměrný input lag ho řadí mezi ideální kandidáty na stůl hráčů a studentů.

 

Začněme nejdříve špatnou zprávou – Samsung T240HD je osazen TN panelem. Ten sice s použitím všech triků dělá, co se dá, ale technologické limity se prostě nedají překročit. A proč vlastně jsme jej zahrnuli do tipů pro nákup? Jde totiž o jedno z dobrých řešení s integrovaným TV tunerem, a tak svému uživateli poslouží i jako televizní přijímač. CPokud nepotřebujete pracovat s barvami, lze některé nepěknosti, které se displeji podaří při testování, prominout. Hlavní je velmi slušná práce elektroniky se šedoškálou v případě tmavých scén při přehrávání filmů z DVD a sledování televizního signálu. Obecně si displej vede velice zdatně u signálu z DVI vstupu a dynamický kontrast patří mezi TN displeji k těm nejlepším. Spokojenost samozřejmě klesá u divx filmů v nižším rozlišení, kde se nepříznivě promítá již komprese samotného zdroje obrazu. Při hraní počítačových her nemůžeme displeji subjektivně vytknout kromě přesnosti barev nic, ale to je klasický neduh TN technologií a navíc nelze říci, že by šlo o markantní posun tak, aby si to většina uživatelů vůbec uvědomila.

samsung t240hd

Ale pojďme k hlavním odlišnostem hybridu - tedy k televiznímu tuneru. Primární naladění proběhlo vcelku svižně a přesně. Jelikož v místě testování se nenachází nic menšího než vysílač Praha-Žižkov se svými vykrývači, považujeme za nepěkné, pokud přístroj vyžaduje připojení antény, aby se naladily televizní programy. T240HD v tomto ohledu nezklamal a i bez antény byl interpolovaný obraz televizního vysíláni pěkný (tedy na tu hrůzu, co nám pouštějí do vzduchu). Oproti klasickým televizím je patrné, že by si filtry digitálního příjmu zasloužily trochu více péče, ale míra artefaktů patří u tohoto displeje ve své kategorii k těm lepším.

Bohatá výbava porty je v tomto případě samozřejmostí, horší je to už s možností displej polohovat. Jde to v rozsahu +-25° a bohužel zde chybí jakákoliv možnost výškové úpravy. I přesto je Samsung T240HD velice zajímavým obojživelníkem s vynikajícím poměrem výkon/cena.

Typ panelu: TN

Úhlopříčka: 24"

Nativní rozlišení: 1 920 × 1 200 bodů

Odezva: 5 ms GTG

Jas: 300 cd/m2

Kontrast: 1 000 : 1; 10 000 : 1 dynamický

Pozorovací úhly: 160°/170°

Konektory: 2x HDMI, DVI-D, D-Sub, komponentní, SCART, SPDIF, sluchátka, CI slot

Rozměry: 573 x 477 x 245 mm

Hmotnost: 7,3 kg

cyber23

Cena vč. DPH: 10 500 Kč

 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).