Hlavní navigace

Recenze: Samsung S1 Mini

4. 5. 2009

Sdílet

Miniaturní externí HDD Samsung S1 Mini, který na první pohled upoutá svým rafinovaně decentním designem, se velikostně pohybuje přesně mezi krabičkou od sirek a obalem od cigaret.

Samsung S1 MiniSamsung S1 MiniKe vzhledu produktu si dovolíme vznést snad jen tradiční drobnou výtku – lesklý povrch tohoto zařízení disku je doslova magnetem na ulpívající otisky prstů. V kompaktním těle tohoto produktu se ukrývá 1,8´´ pevný disk o kapacitě 120 GB. Ten se točí rychlostí 5400 rpm, což v kombinaci s  rozhraním USB 2.0 zajišťuje poměrně svižný přístup k datům – v našem testu jsme zaznamenali rychlost lehce nad 15 MB/s při kontinuálním zápisu, což znamená, že plnou kapacitu disku zaplníte daty zhruba za dvě hodiny. Čtení z disku probíhá pochopitelně ještě o něco svižnějším tempem, a to rychlostí kolem 25 MB/s.


Při delším provozu jsme byli mile překvapeni tím, že tento miniaturní externí disk produkuje naprosté minimum odpadního tepla a s jeho provozem není spojen prakticky žádný hluk.

Samsung S1 Mini

Po připojení k počítači pomocí klasického mini-USB konektoru (žádný externí zdroj napětí zde není potřeba) nabídne zařízení instalaci zálohovacího a šifrovacího software, navíc je zde k dispozici několik dalších šikovných utilit monitorujících stav disku a usnadňujících práci s ním.

Náš test odolnosti, který jsme si ani v tomto případě nemohli odpustit, absolvoval Samsung S1 Mini bez úhony, když "přežil" několikanásobný simulovaný pád na stůl z výšky cca 40 centimetrů ve vypnutém stavu. Běžná manipulace natáčením do stran v aktivním stavu (při zápisu) mu také nevadila, nepozorovali jsme očekávanou zvýšenou chybovost.

 

 

 

 

 

 


Verdikt:


Na poli externích pevných disků se jedná o zajímavou volbu pro ty, kteří nechtějí svá data přenášet v anonymní černé krabičce, ale jsou ochotni obětovat několik stokorun navíc za stylový produkt.


Hodnocení: 80%

Cena: 1947 Kč s DPH

Zapůjčil: Samsung

 

Cloud23

Technické specifikace:


* kapacita 120GB
* rychlost otáčení: 5400rpm
* rozhraní USB 2.0 (480Mb/s; možno připojit i přes USB 1.1)
* nevyžaduje napájecí zdroj
* Samsung Auto Backup: software pro plánovanou automatickou zálohu dat a zálohu v rálném čase
* SafetyKey - chrání vaše data nastavením hesla při použití Auto Backup software
* Systém Plug and Go: stačí zapojit a pracovat, bez nutnosti instalace ovladačů
* Samsung SecretZone: virtuální jednotka, která vám umožní zašifrovat citlivá data
* Power Saving mode: přepnutí do úsporného režimu po 5min. neaktivity
* Capacity Gauge: ukazatel volné a použité kapacity disku a stavu zálohování na liště Windows
* kompatibilní s PC (Windows 2000 Pro/XP/Vista) a Mac (Mac OS X 10.4.8 a novější)
* rozměry 87 x 15 x 62 mm, hmotnost 91g
* retail balení: S1 externí disk, USB kabel (80cm), USB mini kabel (10cm), přenosný obal na disk, uživatelská příručka, software na pevném disku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).