Hlavní navigace

Recenze repráku LAMAX Soul1: Designový kousek s pěkným zvukem

5. 7. 2020

Sdílet

 Autor: LAMAX
Značka LAMAX Electronics je svými Bluetooth reproduktory proslulá, ostatně ty tvoří podstatnou část jejího portfolia. My se nyní podíváme na nejdražší kousek v nabídce, LAMAX Soul1.

LAMAX Soul1 s (doporučenou) cenovkou 1 990 Kč hned na první pohled působí trochu jinak, protože není černo-tyrkysový jako ostatní reproduktory v nabídce značky, ale zepředu oplývá dřevěným dekorem, který vypadá dobře a zároveň nenápadně. Díky tomu zapadne do prakticky jakéhokoliv interiéru. Po okrajích je tělo přístroje obklopeno černou tkaninou, u které bychom výrobci vytkli snad jen fakt, že se snadno zapráší. Stačí ale otřít vlhčeným ubrouskem nebo hadříkem a reprák znovu vypadá jako nový. Navíc se díky zmíněnému látkovému obalu dobře drží.

Po zapnutí jedním z tlačítek na horní hraně (které je navíc „hapticky“ oddělené, takže ho můžete nahmatat po paměti) se ozve zvukový signál a reproduktor se automaticky spáruje se zdrojovým zařízením z okolí (v našem případě smartphonu), ke kterému jste ho už dříve připojovali. Prvotní párování ovšem probíhá neméně jednoduše – stačí si v menu Bluetooth svého telefonu najít „LAMAX Soul1“ a můžete začít přehrávat hudbu. Úspěšné spárování se u reproduktoru opět projeví zvukovým znamením.

Zvuk zařízení reprodukuje dvěma měniči, doplněnými aktivním subwooferem, s celkovým výkonem 35 W. Pokud by vám to náhodou nestačilo, můžete si repráky Soul1 pořídit hned dva a díky funkci TWS (True Wireless Stereo) je navzájem propojit.

Silná baterie reproduktoru vydrží na jedno nabití až 12 hodin, po vybití však stačí připojit kabelem a pokračovat v poslechu. Za zmínku rozhodně stojí i možnost telefonování díky vestavěné funkci handsfree, kterou jsme si také vyzkoušeli. Přitom telefon můžete mít díky podpoře Bluetooth 4.2 od repráku umístěný až 10 metrů daleko. Pokud váš smartphone nebo třeba audio tuner nepodporuje Bluetooth, můžete využít integrovaný AUX (3,5mm) konektor. Přehrávat obsah je díky příslušnému konektoru možné také z microSD karty.

webcast

Verdikt

Porovnáte-li model LAMAX Soul1 s jiným zařízením v podobné cenové hladině, pak nám nejspíš dáte za pravdu, že si svoji cenovku zaslouží. A to jak díky svému vysokému výkonu – i v porovnání s kompaktním tělem – tak díky designu a hlavně možnostem přehrávání a celkovému výslednému „feelingu“ z přehrávané hudby. Vzhledově navíc svým dřevěným dekorem reproduktor připomíná mnohem dražší, prémiová zařízení pro audiofily. Takže za nás za jedna.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).